Aušra Martišiūtė-Linartienė: „Vydūno ėjimas į praeitį buvo ir ateities projektavimas“

Aušra Martišiūtė-Linartienė: „Vydūno ėjimas į praeitį buvo ir ateities projektavimas“

Šį savaitgalį laidoje „Lietuvos giesmė“ (8 val. per Extra FM) aktorius Ramūnas Abukevičius toliau kalbins Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktoriaus pavaduotoją mokslo reikalams, humanitarinių mokslų daktarę, profesorę Aušrą Martišiūtę-Linartienę.

Pašnekovės nuomone: „Vydūnui buvo labai svarbu žvelgti į tautosaką, kaip į senųjų mitų reliktus. Per mūsų pasakas, per dainas, per jų veikėjus mes galime ateiti iki labai senų laikų. Vydūnas senuosius laikus sieja su taika, su kūrybiškumo ir gyvybės kultūra, su pagarba gamtai, žmogaus gyvybei. Eidamas į labai senus laikus Vydūnas kuria idealą ateičiai ir tą idealą perkelia į ateitį, į naujo žmogaus atgimimo laiką, kai žmogus susivoks, kad karų neturėtų būti, kad svarbiausia yra ugdyti kuriančiąsias žmogaus galias”. Taip pat laidoje – lietuvių kalbos ir literatūros programos rengėjos ir mokyklinių vadovėlių autorės mintys apie Vydūno asmenybės bei kūrybos pateikimo moksleiviams ypatumus.

Kitą savaitgalį laidoje svečiuosis LR Seimo Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas, Laikinosios Vakarų Lietuvos regiono atstovų grupės „Į darnią Lietuvą Vydūno keliu” narys Dainius Kepenis.

Projektą, skirtą Vydūno metams, iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Partneriai: Vydūno draugija, Nacionalinis Kauno dramos teatras. Informaciniai partneriai: „Vakarų ekspresas“, „Alkas.lt“. Rengėjas VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“. Projekto sumanytojas Sigutis Jačėnas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder