"Balticum" TV keičia abonentinį mokestį

"Balticum" TV keičia abonentinį mokestį

Verta žinoti


Klaipėdos kabelinė televizija neišvengė kainų augimo. Jau nuo šių metų liepos 1 d. "Balticum" TV abonentai už transliuojamas programas mokės pasikeitusiais tarifais.

Nuo liepos 1 d. "Balticum Taupiojo" ir "Balticum Pagrindinio" abonentams mėnesio mokestis padidės keletu litų. Žiūrintys "Balticum Taupųjį" programų paketą Klaipėdoje ir Kretingoje už pasirinktas programas mokės po 7 Lt/mėn. Klaipėdiečiai, pasirinkę "Balticum Pagrindinį" paketą, už programų transliaciją mokės po 25 Lt/mėn., turintys mokesčio lengvatą - po 20 Lt/mėn. Minėtų paslaugų vartotojams, sudariusiems terminuotas sutartis, abonentinis mokestis nesikeis iki termino pabaigos.


Apie kainų kilimo priežastis kalbame su UAB "Balticum" TV administracijos direktoriumi Virginijumi Jurgelevičiumi.


Kas lėmė kainų kėlimą?


Pirmiausia, brango kabelinės televizijos tinklo eksploatacija. Įkainius už infrastruktūros naudojimą pakėlė AB "Lietuvos telekomas" (telekomunikacinių šulinių, trasų nuoma). Pernai Vakarų skirstomieji tinklai pakeitė įmonėms elektros naudojimo ir atsiskaitymo už ją tvarką. Šie veiksniai jau seniai padidino teikiamų paslaugų savikainą.


Per pastaruosius metus pabrango pats kabelinės televizijos tinklo aptarnavimas: vien kuro kainos padidėjo apie 2 kartus. Klientų patogumui organizuotas kontaktų centro ir budinčių technikų darbas visą parą. Didėjančiam tinklui aptarnauti reikalinga vis didesnė ir nuolat brangstanti darbo jėga. Be to, vyksta nuolatinė kabelinės televizijos tinklo, stoties įrangos renovacija, reikalaujanti milijoninių investicijų.


Kaip keitėsi programų įsigijimo, retransliavimo sąlygos?


Per pastaruosius ketvertą metų, kai paskutinį kartą buvo didintas abonentinis mokestis, programų retransliavimo išlaidos pakėlė ir paslaugų savikainą. Praėjusiais metais mokesčius didino Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacijos agentūra (LATGA-A), šiais metais Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA) simbolinį autorinį atlyginimą padidino 2 kartus. Nuolat kyla programų retransliavimo licencijų kainos. Anksčiau už programas užsienio transliuotojams buvo mokama JAV doleriais, dabar Lietuvos kabelinės TV tas pačias ir didesnes sumas jau moka eurais. Ta pati situacija ir su naujų filmų bei originalių (autorinių) programų užsienio tiekėjais.


Abonentinis mokestis didėja. O ką vartotojai už jį gauna?


Abonentinis mokestis didinamas minimaliai - 1-3 Lt, iš kurių dar mokamas PVM mokestis valstybei. "Balticum Pagrindinio" mokestis kyla tik 8 procentais. Nuo gegužės mėnesio KTV tinkle transliuojame lietuvišką 5 kanalą, "Balticum Pagrindiniame" - "TV1000 Russkoje kino". Jei dar prisiminsime praėjusius metus - 1 Baltijos muzikinis kanalas, "Ren TV Baltic". Per tuos ketverius metus nuo paskutinio kainų pakeitimo Pagrindinį paketą papildė net 10 naujų programų. Kalbant apie lengvatinį mokestį, nėra jokios kalbos apie pelningumą, vos padengiama savikaina. Be to, iš jo dar reikia mokėti PVM. Yra žmonių, kurie galvoja, kad ši nuolaida jiems priklauso, nes taip liepė valstybė. Bet tai netiesa - įstatymuose nėra numatyta, kad pensininkams turi būti taikoma nuolaida abonentiniam mokesčiui už TV paslaugas. Taigi čia yra tik mūsų įmonės sprendimas, geranoriškumas ir supratingumas žmonių atžvilgiu.


Iki kada abonentai už programas gali mokėti senomis kainomis?


"Balticum Taupiojo" ir "Balticum Pagrindinio" abonentai iki liepos 1 d. kviečiami pasinaudoti galimybe sutaupyti - mokestį už 12 ateinančių mėnesių sumokėti šiuo metu galiojančiais tarifais: už "Balticum Taupųjį" mokėti po 5,90 Lt/mėn., už "Balticum Pagrindinį" - po 23 Lt/mėn., lengvatinį mokestį - po 17 Lt/mėn.


Telefonai pasiteirauti (46) 390700, (700) 55540, (445) 79 408.


"Eterio" inf.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder