Parodos: „Išrinktieji“ – Klaipėdoje, „Spindulys esmi begalinės šviesos“ – Šilutėje

Parodos: „Išrinktieji“ – Klaipėdoje, „Spindulys esmi begalinės šviesos“ – Šilutėje

Šią savaitę vilnietė žurnalistė ir fotomenininkė Lilija Valatkienė dalyvavo dviejų parodų atidarymuose. Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus galerijoje pristatė portretų parodą „Išrinktieji“, o Hugo Šojaus muziejuje Šilutėje, drauge su būriu žymių menininkų, – vizualaus meno parodą  „Spindulys esmi begalinės šviesos“, skirtą Vydūno metams.

Savo išrinktuosius Lilija Valatkienė su fotoaparatu „medžiojo“ pustrečių metų ir sukūrė didelio formato fotografijų ekspoziciją, kurioje devyniasdešimt garsių šiandienos Lietuvos dailininkų, dailėtyrininkų portretai. Parodoje portretai jungiami į segmentus-koliažus ir savotiškai dekonstruojami, juos padengiant dėlionės („puzzle“) raštais. Pasitelkus parodos albumą galerijos lankytojai kviečiami atpažinti / susipažinti, kokios Lietuvos dailės asmenybės slepiasi šiuose paveiksluose, taip skatinant dailininkų, jų veidų ir kūrybos žinomumą. Taip pat galima galima ir patiems sudėlioti pasirinktą dailininkų meno kūrinį.

Klaipėda „Išrinktiesiems“ – dešimta stotelė. Čia parodos fone savo kūrybą pristato ir du garsūs klaipėdiečiai – tapytojas Virginijus Viningas ir skulptorius Arūnas Sakalauskas. Po uostamiesčio paroda tęs savo kelionę per Lietuvą – į Telšių, Plungės, Šiaulių, Raseinių, Alytaus, Šakių, Biržų, Ukmergės bibliotekas bei muziejus.

Parodos plakate naudojamas Ugnės Žilytės kūrinio Pusryčiai su Vydūnu fragmentas.

Vizualaus meno parodoje „Spindulys esmi begalinės šviesos“, skirtoje vieno iškiliausių lietuvių filosofų, rašytojų ir kultūros veikėjų Vilhelmos Storostos-Vydūno 150-osioms gimimo metinėms, menininkai Viktoras Binkis, Rokas Dovydėnas, Lida Dubauskienė, Eglė Gineitytė, Kęstutis Grigaliūnas, Marius Jonutis, Linas Jusionis, Linas Liandzbergis, Sigita Maslauskaitė, Mantas Maziliauskas, Lilija Valatkienė, Aleksandras Vozbinas, Ugnė Žilytė (kolekcijos kuratorius – Linas Liandzbergis) siekė priminti Vydūno intelektinės ir meninės kūrybos palikimą, įvertinti jo reikšmę mūsų dienomis, pristatyti Vydūno asmenybės įvaizdžius bei interpretuoti jo idėjas vizualiojo meno kalbos priemonėmis. Šių metų pavasarį paroda buvo pristatyta Detmoldo (Vokietijos miesto, kuriame gyveno ir mirė Vydūnas) rotušėje.

Lilija Valatkienė. Vydūnas Tilžėje.

Paroda „Išrinktieji“ Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6, antras aukštas) laukia lankytojų iki lapkričio 10-os, o  – „Spindulys esmi begalinės šviesos“ Hugo Šojaus muziejuje Šilutėje  (Lietuvininkų g. 4) –  iki lapkričio 30 dienos.

Šį savaitgalį radijo laidoje „Lietuvos giesmė“ (šeštadienį, kartojimas sekmadienį, 8 val. per Extra FM) pokalbis su fotomenininke Lilija Valatkiene ir kultūrologu Vytautu Jonu Juška apie parodas, laikmetį ir kelius į Vydūną. Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rengia VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder