I.Šimonytė pripažino - kaltas A.Kubilius
I.Šimonytė pripažino - kaltas A.Kubilius

Įvyko neįtikėtinas dalykas - dabartinė premjerė Ingrida Šimonytė pripažino buvusio premjero Andriaus Kubiliaus kaltę. Tiesa, kol kas tik dėl vieno dalyko, bet gal tai praregėjimo pradžia? Gal atsiskleis ir daugiau kalčių?

Gerai apsižiūrėkite, ar dangus dar negriūna, nes įvyko tai, ko jokie analitikai, politologai ir kiti ekstrasensai negalėjo numatyti. Konservatorių deleguota premjerė pripažino savo pirmtako ir mokytojo kaltę.

Pirmas žingsnis yra kuklus. Šimonytė tiesiog pasakė, kad Kubilius suklydo, kai Europos reikalus priskyrė užsienio reikalams. Dėl to dabar su kitų valstybių vadovais tariasi ne premjeras, o prezidentas.

Nedidelė klaida, bet čia svarbu žengti pirmą žingsnį. Gal netrukus konservatoriai pripažins Kubiliaus kaltę dėl to, kad per krizę Lietuva taip brangiai skolinosi, prarado milijardus, o diržai buvo suveržti pensininkams ir kitiems paprastiems žmogeliams?

Juk būtų smagu. Ir teisinga.

Deja, jei konservatoriai ir išdrįstų tai padaryti, žinia nuskambėtų ne iš Šimonytės lūpų.

Juk tokiu atveju jai tektų pripažinti ir savo, kaip buvusios finansų ministrės, klaidas, o toks elgesys Lietuvos politikams visiškai nebūdingas.

Sidebar placeholder