Kartu su I.Šimonyte dirbs kone vien šventieji?

Kartu su I.Šimonyte dirbs kone vien šventieji?

Paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė užvakar Seime pristatė būsimosios Vyriausybės programą, kurioje, kaip ir buvusioje „valstiečių" partijos bei jos formuotos Vyriausybės programoje, ypač akcentuojamas skaidrumas. Prie dokumento pateikiami ir priedai. Viename iš jų pateikiamos būsimų ministrų trumpos biografijos. Tačiau jos taip iščiustytos, kad atrodo, jog kartu su I.Šimonyte dirbs kone vien šventieji.

Pavyzdžiui, apie konservatorių Dainių Kreivį rašoma, kokius mokslus jis baigė, kad Seime dirbs trečią kadenciją, kad turi žmoną, du vaikus, turi dalį įmonių grupės „Catus" akcijų ir XV Andriaus Kubiliaus Vyriausybėje ėjo ūkio ministro pareigas. Viskas. Tačiau kažkodėl nutylima, kad šio posto atsistatydino, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija konstatavo: D.Kreivys, skirdamas europinę paramą mokykloms, kurių rekonstrukcijos darbus turėjo atlikti su jo motina susijusi bendrovė, supainiojo interesus.

Apie Gintarę Skaistę irgi ne ką daugiau informacijos - kokius mokslus baigė, kad yra konservatorė, į Seimą kartą išrinkta 2016 metais, prieš tai buvo ilgametė Kauno miesto savivaldybės tarybos narė, taip pat dirbo šeimos versle pardavimų vadove, yra Lietuvos Sąjūdžio narė, Atlanto sutarties Lietuvos bendrijos narė, Lietuvos šaulių sąjungos narė.

Tačiau „užmiršta" paminėti, kad jos biografiją „paįvairina" toks faktas: 2013 m. moteris buvo sučiupta neblaivi už vairo, už ką sulaukė baudos ir metams neteko vairuotojo pažymėjimo.

Tai kur čia tas skaidrumas, kai nė nepradėjus dirbti nutylimi esminiai faktai apie žmones, stosiančius prie valstybės vairo? Juo labiau kad tie patys konservatoriai yra pateikę pataisas, kurioms įsigaliojus kandidatai į Seimą privalėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti supainioję interesus. O ministrų atsakomybė juk didesnė už seimūnų.

Naujosios valdžios startas labai primena „valstiečių" startą prieš 4 metus. Pastarųjų tikrasis „skaidrumas" paaiškėjo vos per kelias savaites - su irgi nutylėta Gretos Kildišienės istorija.

lrytas.lt nuotr.

Sidebar placeholder