Pirmą kartą istorijoje kiaulė išgydyta nuo vėžio

Pirmą kartą istorijoje kiaulė išgydyta nuo vėžio

Kai Niujorko (JAV) ūkininkas George`as Goldneris 2013 metų pradžioje nuėjo pašerti savo 331 kg sveriančią kiaulę Nemo, pamatė, kad ji elgiasi keistai. Nemo nustojo valgyti ir visą laiką gulėjo purve.

Rūpestingas ūkininkas Nemo nuvežė į veterinarijos kliniką, kur jai veterinarai nustatė kraujo vėžį – limfomą, rašo news.yahoo.com.

Klinikoje ūkininkui pasakyta, kad kiaulių nuo vėžio dar niekas nėra gydęs, tačiau jis nepasidavė. G. Goldneris pasakė, kad nori, kad jo kiaulė pasveiktų, nesvarbu, kiek tai kainuos. Taip pat, paprašė surinkti medžiagą apie tokio paties tipo vėžį, kuriuo serga šunys ir žmonės.

Būtent dėl ūkininko pastangų, Nemo yra pirmoji kiaulė pasaulyje, kuriai, po suteikto gydymo, pavyko pasveikti nuo vėžio.

„Anksčiau, kai didiesiems gyvuliams būdavo diagnozuojamas vėžys, nieko nebuvo įmanoma padaryti. Pagydžius Nemo, specialistai turi vilties padėti ir kitiems gyvūnams“, – teigė Nemo gydžiusi Emily Barrell.

E. Barrell teigimu, kiaulių kaklai yra gerokai didesni nei žmonių, todėl juose esančias venas yra sunku pasiekti. Taigi sunku suleisti chemoterapijai reikalingus vaistus.

„Turėjau dvi išeitis – leisti Nemo mirti arba padėti jam ir surasti reikiamų medikamentų“, – teigė G. Goldneris.

Ūkininkas pridūrė, kad dabar Nemo jaučiasi gerai – daugiau juda ir ėda.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder