102-ajį gimtadienį atšventusios vyriausios dvynės Britanijoje atskleidė ilgo gyvenimo paslaptį

102-ajį gimtadienį atšventusios vyriausios dvynės Britanijoje atskleidė ilgo gyvenimo paslaptį

Dvynės Phyllis Jones ir Irene Crump, lapkričio mėnesį atšventusios savo 102-uosius gimtadienius, tituluojamos vyriausiomis dvynėmis Didžiojoje Britanijoje. 1916-aisiais gimusios moterys matė, kaip šalį valdė keturi monarchai, 20 ministrų pirmininkų ir tapo abiejų pasaulinių karų liudininkėmis.

Šiuo metu dvynės gyvena kartu Worcestershire grafystėje. Phyllis yra vyresnė. Ji gimė net 25 minutėmis anksčiau už Irene. Juokaudamos seserys atskleidė, kad jų ilgo gyvenimo paslaptis – žuvis ir alkoholis. Būdamos jaunos, seserys valgė labai daug jūrų gėrybių, kurių neatsisako ir dabar, ir kas vakarą išgerdavo po dvi taures stipraus alkoholinio gėrimo, kartais alaus. 

Phyllis sūnus Carlas (59) teigė besididžiuojantis savo mama ir teta Irene. „Taip, mano mama ir jos sesuo tikrai yra vyriausios dvynės Didžiojoje Britanijoje. Dar nesusisiekiau su „Gineso Pasaulio rekordų“ organizacija, tačiau tikrai šį jųdviejų pasiekimą padarysiu oficialiu“, – sakė jis.

Phyllis ir Irene, sulaukusios 100 metų, gavo sveikinimą iš pačios Anglijos karalienės. Kito atviruko jos sulauks tik po trejų metų, kai švęs 105-ąjį gimtadienį. 

Sužinoję dvynių amžių, žmonės nenori tuo tikėti. Pasak Phyllis sūnaus, jo mama ir teta atrodo ne vyresnės nei 70-ies. Moterų sveikata palyginti gera. Irene negali vaikščioti, o Phyllis skundžiasi regos sutrikimais ir kartais ją užklumpančiu skausmu.

„Nė viena jų neserga artritu, jų kraujo spaudimas yra tobulas. Nėra jokių ženklų, kad jų sveikata artimiausiu metu turėtų suprastėti, – pasakojo Carlas. – Abi jos gyvena kartu, tačiau papildomos pagalbos neprašo. Mamą ir tetą lanko socialinė darbuotoja, aš taip pat pas jas užsuku 1–4 kartus per dieną.“

Remiantis oficialiais duomenimis, vyriausias žmogus žemėje yra 112 metų, o vyriausios dvynės sulaukė 104-erių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder