13 įpročių, trukdančių žmonėms būti laimingiems
13 įpročių, trukdančių žmonėms būti laimingiems

Kiekvienas gali būti laimingas, tačiau dauguma patys apsunkina sau gyvenimą ir nesąmoningai prisikuria kliūčių, kad jaustųsi prastai.

Jeigu sugebėtumėte išsivaduoti nuo jūsų laimei trukdančių įpročių, gyvenimas pasikeistų į gerąją pusę, o jūs galėtumėte nuolat jaustis laimingi.

1. Nutraukite neigiamus pokalbius mintyse su savimi

Dauguma žmonių, net to neįtardami, daro sau nepataisomą žalą, leisdami neigiamoms emocijoms užvaldyti jų gyvenimą. Neverta aklai tikėti tuo, ką jums sako logika ir protas. Patikėkite, jūs esate kur kas geresni, nei manote, ir sugebate daryti nuostabius dalykus.

2. Liaukitės teisintis

Kuo greičiau atsikratykite įpročio teisintis. Tokius dalykus reikia pamiršti. Psichologai teigia, kad žmonės patys save apriboja, stengdamiesi surasti daugybę pasiteisinimų.

3. Atsisakykite kritikos

Jokiu būdu nekritikuokite žmonių dėl jų asmeninės nuomonės ar poelgių. Juo labiau neleiskite sau menkinti tų, kurių požiūris skiriasi nuo jūsų. Taip pat neverta kritikuoti ir įvairių įvykių, kurie nepateisino jūsų lūkesčių. Juk visi žmonės skirtingi – kiek žmonių, tiek ir nuomonių.

4. Paleiskite praeitį

Sunku pamiršti praeitį, ypač jeigu ji jums labiau patiko už dabartį. Ir vis dėlto susitaikykite su faktu, kad viskas, ką turite šiuo metu, – tai tik dabartis.

5. Neįrodinėkite, kad esate teisūs

Kiek daug yra žmonių, kurie, nepaisant santykių nutrūkimo grėsmės, vis tiek negali susitaikyti su kitokia nuomone. Žmonės skaudina vienas kitą, veliasi į aršius konfliktus tik todėl, kad jų požiūriai nesutampa. Paklauskite savęs, ar verta taip daryti.

6. Pamirškite poreikį skųstis

Liaukitės dejuoti ir skųstis gyvenimiškomis situacijomis, įvykiais, kurie jums nėra prie širdies, nei žmonėmis, kurie neatitinka jūsų idealų. Taip, kartais visa tai erzina, slegia ir verčia pasijusti nelamingiems. Reikia prisiminti, kad niekas negali daryti jums nieko blogo be jūsų sutikimo. Niekas neturi gadinti jums nuotaikos, nes tos pačios situacijos gali sukelti skirtingus jausmus, priklausomai nuo to, kaip į jas reaguosite.

7. Išsivaduokite nuo baimių

Jokiomis aplinkybėmis nepamirškite, kad baimė – tai viso labo iliuzija. Ji neegzistuoja. Ji yra tik jūsų vaizduotėje. Kai tik pakeisite savo vidines nuostatas, tai ir jus supanti aplinka nebeatrodys grėsminga.

8. Atsikratykite įpročio stengtis padaryti kitiems gerą įspūdį

Liaukitės apsimetinėti tuo, kuo nesate. Būkite tuo, kas esate iš tikrųjų. Nusimeskite kaukes, kurias visą laiką nešiojote. Priimkite save tokius, kokie esate, ir pamilkite.

9. Neieškokite kaltų

Niekada nekaltinkite kitų už tai, ką jūs turite ar ko neturite. Nekaltinkite kitų už savo jausmus. Neverta tam švaistyti savo energijos. Išmokite patys atsakyti už savo veiksmus ir sprendimus.

10. Nesipriešinkite permainoms

Gyvenimas nestovi vietoje. Tai reiškia, kad permainų bus bet kuriuo atveju, nepriklausomai nuo jūsų noro. Susitaikykite su faktu, kad pokyčiai – normalus reiškinys, kad jie būtinai reikalingi žmogui, kitaip jis negalėtų vystytis. Jie keičia ne tik jūsų gyvenimą, bet ir gyvenimą tų žmonių, kurie jus supa.

11. Liaukitės gyventi taip, kaip to tikisi aplinkiniai

Dauguma žmonių gyvena gyvenimą, kuris iš esmės jiems nepriklauso. Jie vadovaujasi kitų nuomone ir yra įsitikinę, kad taip jiems bus geriau. Jie elgiasi taip, kaip iš jų tikisi artimieji, kolegos, draugai. Tokie žmonės paprastai nekreipia jokio dėmesio į tai, ką jiems šaukia vidinis balsas. Tie žmonės neįsivaizduoja kitokio gyvenimo. Su laiku jie pamiršta, kas suteikia jiems laimės, ir net tai, ko iš tikrųjų norėjo savo gyvenime. Taip ir nutinka, kad žmonės praranda ir pamiršta save.

Visada prisiminkite, kad gyvenimas – tik vienas, ir nugyventi jo antrą kartą bus neįmanoma. Gyvenkite taip, kaip norite jūs. Ir jokiais būdais neleiskite aplinkiniams atitraukti jūsų nuo užsibrėžto tikslo.

12. Neklijuokite etikečių

Neverta klijuoti etikečių ant tam tikrų įvykių ar žmonių, apie kuriuos mažai ką žinote ar nesugebate suprasti. Nepamirškite, kad reikia atverti savo protą ir sielą naujiems dalykams.

13. Atpraskite kontroliuoti

Kad ir kaip viskas būtų sunku, atsisakykite poreikio kontroliuoti viską, kas susiję su jumis. Ypač svarbu liautis kontroliuoti žmones – artimuosius, kolegas, draugus ir menkai pažįstamus asmenis. Neatimkite iš jų teisės būti savimi.

Kaip matote, ir jūsų laimė, ir gyvenimo kokybė priklauso tik nuo jūsų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder