Amerikietis pareikalavo atimti iš Google jos prekės ženklą

Amerikietis pareikalavo atimti iš Google jos prekės ženklą

Verslininkas iš Arizonos valstijos (JAV) David Elliott padavė Google į teismą, reikalaudamas atimti iš korporacijos teises į jos prekės ženklą. Ieškovas tvirtai įsitikinęs, jog žodis, kuriuo pavadinta kompanija, yra bendrinis ir reiškia paiešką internete, o ne kompanijos pavadinimą ar jos teikiamas paslaugas.

Pagrindinė priežastis, kodėl verslininkas nusprendė paduoti Google į teismą – tai nesena istorija, kai paieškos giganto nuosavybėn perėjo 763 domenų vardai, kuriuose buvo minimas žodis „Google“. Pastaroji situacija taip pat palietė ir minėtą verslininką, kadangi jo vardu buvo užregistruota keletas šimtų puslapių, turinčių savo pavadinime žodį „Google“, įskaitant Googlegaycruises.com ir Googledonaldtrump.com. Visi amerikiečio resursai yra tematiniai ir skirti „prekybai, visuomeniniams santykiams, asmeninei sveikatai, meilei ir t.t.“.

Ieškovo, kuris remiasi amerikietišku dialektu, teigimu, žodis „Google“ tolygus tokiems, kaip „Yo-yo“, „termosas“ ir „zipperis“, ir turėtų reikšti ne kompanijos pavadinimą, o reikšmę, kurią ji gavo iš bendrinės kalbos. Tuo pačiu metu ieškovo advokatas prognozuoja, jog turi tikrai gerus šansus laimėti bylą. Jei ponui David Elliott ir nepavyks atimti iš Google jos pavadinimo, jam dar liks šansas padaryti taip, jog puslapiai, turintys savo pavadinime žodį „Google“, turėtų galimybę egzistuoti ne tik kaip korporacijos Google nuosavybė. Tuo tarpu mes dar kartą galime nusišypsoti ir paploti katučių už apsukrų advokatą, kuris sugebėjo įtikinti klientą „būsima pergale“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder