Apie gyvūnų gydymą adatomis

Apie gyvūnų gydymą adatomis

"Akupunktūra nepailgins sergančio gyvūno gyvenimą, bet padės jį gyventi visavertiškai", - sakė veterinarijos gydytojas Linas Varanauskas.

Mokytis kinų prieš tris tūkstantmečius atrasto gydymo adatomis paslapčių parengę projektą į Jungtines Amerikos Valstijas vyko trys Lietuvos veterinarijos gydytojai. Studijas ir kelionę rėmė Europos paramos fondas.

Adatų prikelti

"Nėra taip paprasta, kad įdurtum adatą, ir nustos skaudėti. Pasirodo, akupunktūra yra didžiulė filosofija, ir nemanau, kad ją "perkandau" iki galo", - sakė Linas. Ir diagnostika jos kitokia nei tradicinėje medicinoje. Jeigu gyvūnas turi skrandžio problemų, tai nereiškia, kad gydyti reikia skrandį, tačiau šis gydymas - itin efektyvus. Veterinarijos gydytojas pasakojo, kad neurologiniai pacientai, buvę paralyžiuoti, po gydymo seansų pradeda vėl vaikščioti, tik reikia laiko.

"Akupunktūra yra priedas, vartojant vaistus ar padarius chirurginę operaciją. Arba tinkamas metodas, kai nebepadeda nei hormonų, nei kita terapija. Adatos stulbinamai efektyvios šlubuojančiam, turinčiam kelio ar klubo problemų. Vienas "pekinukas" visą savo gyvenimą viduriavo ir nuolat gėrė vaistus, o po keleto akupunktūros seansų jo virškinimo traktas ir žarnynas susitvarkė."

Meridianai

"Pirmoji kinų medicinos sesija buvo skirta anatomijai: sužinojome, per kur eina meridianai, taškai, kuriuos reikia stimuliuoti. Yra apie 300 tokių taškų, tačiau vėžlio kūne galima veikti vos 10 -15 taškų. Tikri profesionalai žino net kelis tūkstančius taškų.

Pirmiausia reikia nustatyti, kokiam tipui gyvūnas priklauso: oro, vandens, ugnies, žemės stichijai, o tada dar yra smulkesni potipiai. Tada stimuliuojami tam tikri elementai, parinkus tinkamą adatų kombinaciją. Aš paprastai naudoju apie 10 adatų, nors yra ir tokių akupunktūros virtuozų, kurie viena adata daro stebuklus.

Šeimininkas turi tikėti adatų galia, tuomet ir jo gyvūnas pasiduos įtaigai. Vieną septynerių metų didelį šunį ištiko paralyžius, šeimininkas neleido jo užmigdyti, norėjo viską išbandyti, kas įmanoma, ir po keturių mėnesių šuo vėl vaikščiojo, sulaikė šlapimą ir nevalingą tuštinimąsi, žaidė - gyveno visavertį orų gyvenimą.

Yra taškų, kuriuos stimuliuojant pagerėja inkstų, kepenų veikla, net elgesio sutrikimus galima išgydyti, kai šuo staiga pasidaro agresyvus arba apatiškas. Jeigu gerai pataikai į taškus, išsiskiria endorfinai - medžiagos, sukeliančios euforiją ir nuskausminančios. Nepataikius didelės problemos nebus, tačiau nebus ir efekto. Turi pasitelkti intuiciją ir, be abejonės, gerai išmanyti anatomiją. Mums teko matyti, kaip adatomis gydomos gyvatės ir pelytės, dauguma gyvūnų gerai reaguoja, ypač - jautrūs arkliai. Katėms adatos padeda, kai turi inkstų patologiją, pašalina jų sutinimą. Taip pat kartu su antibiotikais ramina ausų uždegimą.

Kartais adatų terapija yra pirmoji pagalba: kai gyvūnas operacijos metu nustoja kvėpuoti, bedi adatą į vieną tašką nosyje, ir atsigauna. Keturi iš penkių atvejų būna sėkmingi. Taip pat yra taškų, sužadinančių širdies darbą.

Garsus amerikietis neurologas mums sakė, kad akupunktūra yra pusė operacijos darbo: tada operacija greičiau atliekama, geriau gyja žaizdos. Net dalį auglių galima gydyti akupunktūra. Sergančio vėžiu gyvūno gyvenimo ji nepailgins, bet gyvūno nekankins skausmai ir kiti nepatogumai. Įdomu tai, kad ne kiekvieno individo organizmas reaguoja į adatų gydymą: jeigu po pirmojo seanso praėjus parai dviem, pagerėja, gali tikėtis, kad bus veiksminga.

Yra ir elektros akupunktūra; tik ji nėra tokia maloni, nors ta elektros srovė būna labai silpna. Kai kurie gyvūnai visai neblogai reaguoja ir į dirginimą elektros srove.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder