Tai svarbu: širdžiai valyti bulvės tinka tik nuo birželio iki vasario mėnesio, nes vėliau šiuose šakniavaisiuose atsiranda solanino – nuodingo alkaloido, kuris dideliais kiekiais tampa pavojingas (ir pirmiausia kepenims).
Taigi kol kas dar neskubėkite skusti bulvių – vaistams teks palaukti šviežių, – tačiau galima apžvelgti jų panaudojimo metodus ir, kilus abejonių, pasitarti su gydytoju.
Bulvių sultys
Bulves kruopščiai nuplaukite, nušveiskite šepetėliu ir sutarkuokite su visa žievele. Tarkius sukrėskite į dvigubą marlę ir išspauskite sultis.
Iš 100 g bulvių galima išspausti 50 ml sulčių. Jas gerti reikia rytą tuščiu skrandžiu, tačiau ne grynas – maišykite su morkų arba burokėlių sultimis.
„Švediškas“ receptas
Bulves kruopščiai nuplaukite, nušveiskite šepetėliu, tačiau nelupkite. Supjaustykite plonyčiais griežinėliais.
Iš viso jums prireiks 1 kg bulvių su lupenomis, 1 svogūno, 1 poro šaknies ir 5–6 morkų, 0,5 pundelio petražolių arba jų šaknų, 0,5 pundelio salierų lapų arba stiebų. Daržoves užpilkite 3 l vandens ir virkite valandą. Išvirusį sultinį nukoškite ir gerkite po 2–3 kartus per dieną.
Taip pat per 2–3 kartus per dieną papildomai reikia suvalgyti po 8–10 nedidelių česnako skiltelių su obuolio gabaliukais (skonis bus švelnesnis).
Bulvių nuoviras širdžiai
4–5 bulvių lupenas gerai nuplaukite, užpilkite 0,5 l vandens, pavirinkite 15 minučių, atvėsinkite, nukoškite. Gerkite po 0,5 stiklinės 30 min. prieš valgį. Kuo ilgesnis bus kursas, tuo geriau.
„Juodoji tyrė“
Visiškai sveikas, nepažeistas bulves gerai nušveiskite šepetėliu. Tada nulupkite kuo stambesnėmis lupenomis, lupenas sumalkite mėsmale ir užpilkite verdančiu vandeniu tiek, kad vos apsemtų bulvių masę. Pavirinę dar 1–2 minutes, nukaiskite ir palikite 7–8 minutes nusistovėti šiltoje vietoje. Suvalgykite perdien padalinę į kelias porcijas.
Rašyti komentarą