Dažant plaukus gali būti sukurta tobulų plaukų iliuzija

Dažant plaukus gali būti sukurta tobulų plaukų iliuzija

Plaukų dažymas – ilgą laiką paplitusi tendencija. Ne tik moterys, bet ir vyrai drąsiai eksperimentuoja, ne tik slepia žilus plaukus, bet ir kardinaliai keičia plaukų spalvą, rašoma pranešime spaudai. Tačiau kaip nepasiklysti plaukų dažų industrijoje? Kaip išsirinkti plaukų dažus, kurie mažiausiai žalotų plaukus ir suteiktų norimą efektą? Apie plaukų dažus pasakoja grožio salono „Greenas“ bendrasavininkė ir įkūrėja, stilistė ir „Kevin Murphy“ ekspertė-trenerė Viktorija Parutytė.

– Kokie plaukų dažų tipai egzistuoja ir kuo jie išsiskiria?

– Jei kalbėsime apie ilgalaikį plaukų dažymą, tai būna permanentiniai dažai (kurie skverbiasi į plauko vidų, užfiksuojami stabiliai) ir nepermanentiniai („apdažo“ plauką iš išorės). Dažnai naudojami spalvą blukinantys dažai, kurie neturi savo spalvos, o tik išima jau esančią bei augaliniai, taip vadinami chna milteliai. Dar egzistuoja dažymo variantas spalvos neužfiksuojant, taip sakant, vienam kartui.

– Kokius plaukų dažus dažniausiai renkasi moterys, o kokius vyrai?

– Aš neišskirčiau dažų specialiai vyrams, bet kurie gali būti naudojami tiek vieniems, tiek kitiems, priklausomai nuo situacijos ir norimo rezultato. Daug didesnis skirtumas pastebimas pačių spalvų pasirinkime – vyrai renkasi natūralias, šaltas, neryškias spalvas, tuo tarpu moterys – dažniausiai pageidauja būti paryškintos, pirmu atveju dažymas turi būti nematomas, o kitu priešingai – leidžiantis sužibėti ir būti pastebėtai.

– Ar yra plaukų dažų, kurie visiškai nekenkia plaukams?

– Plaukams kenkia netgi nieko nedarymas. Net pasyvūs ir nepastebimi oksidaciniai procesai, tokie kaip saulės, vėjo, šalčio poveikis turi įtakos plauko sveikatai ir išvaizdai. O spalvos korekcija, net minimali, taip pat yra oksidacinis procesas. Tik nuo dažų priklauso kiek dažymas bus agresyvus, todėl nusprendus dažyti plaukus mes nusprendžiame juos gadinti.

Žinoma, plaukų išvaizdai tai gali būti labai naudinga, pavyzdžiui, natūraliai matiniai plaukai gali būti sveiki, tačiau neturėti žvilgesio, tuo tarpu lengvai juos padažius, jie gal ir nebus idealiai tos pačios kokybės, bet blizgės nuo įvestų pigmentų daug stipriau, nei iš prigimties. Svarbiausia tai turėti omenyje ir rinktis dažus, kurių sudėtyje yra daugiau oksidacinius procesus kompensuojančių ingredientų.

Dažant plaukus gali būti sukurta tobulų plaukų iliuzija. Šiandien yra ištobulintos technikos, labai aukšto lygio dažai ir visas mados mechanizmas tam, kad būtų galima sukurti beveik bet kokią iliuziją, o rezultatai priklauso nuo meistro profesionalumo bei susitarimo tarp meistro ir kliento.

– Papasakokite šiek tiek apie nusiplaunančius plaukų dažus.

– Tai tarsi makiažas, kurių forma yra panaši į šešėlius arba purškiamą aerozolį. Tai puikus pasirinkimas norint sužibėti vakarėlyje arba kelias dienas užmaskuoti žilus plaukus, jei teko palaukti vizito pas kirpėją.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder