Galinga magnetinė audra apgaubė Lietuvą. Ko laukti?

Galinga magnetinė audra apgaubė Lietuvą. Ko laukti?

Birželio 22 d. pavakare Žemėje kilo galinga magnetinė audra. Žemės magnetinio lauko svyravimų indeksas Kp pasiekė net 8 balų vertę iš galimų 9 balų. Šią magnetinę audrą sukėlė prieš keletą parų Saulėje įvykę į Žemės pusę nukreipti žybsniai.

Didžiulė Saulės dėmė AR2371 birželio 22 d. 20.23 val. vėl švystelėjo galingą Saulės plazmos kiekį į mūsų planetos pusę. Tad stipri Žemės magnetinė audra gali dar greitai nenurimti. Tad Joninių naktį galima buvo pamatyti šiaurinę pašvaistę ir Lietuvos padangėje.

Žemės magnetinės audros kyla mūsų planetos magnetinį lauką veikiant Saulės plazmos srautams - įkrautoms dalelėms, kurias išspinduliuoja Saulė. Dalelės, atsitrenkdamos į magnetosferą, išprovokuoja jos svyravimus, o tai gali sukelti radijo ryšio sutrikimus ir paveikti žmonių savijautą ir sveikatą.

Dėl magnetinių audrų padaugėja širdies priepuolių, gali padaugėti pacientų, kuriems sutrikęs širdies ritmas, prasidėjęs prieširdžių virpėjimas, taip pat dūstančių ar turinčių nevaldomai aukštą kraujospūdį.

Sveiki žmonės taip pat turėtų pristabdyti gyvenimo tempą: vengti didelių fizinių ir psichologinių krūvių, stresinių aplinkybių, jei įmanoma, neplanuoti rimtų, įtemptų pasitarimų darbe, nepradėti naujų darbų, nesileisti į tolimas ir varginančias keliones, kurių metu tenka ilgai sėdėti sulenktomis kojomis, nes didėja rizika susidaryti trombui.

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder