Garsi švenčių planuotoja I. Budrienė ėmėsi naujos veiklos

Garsi švenčių planuotoja I. Budrienė ėmėsi naujos veiklos

Savo namuose virtuvės neturinti ir anksčiau šeimos pusryčiais, pietumis ar vakariene pasirūpinti nuosavo restorano personalui leisdavusi žinoma švenčių planuotoja Inga Budrienė prie puodų jau kurį laiką sukasi pati. Tiesa, ji ruošia ne tik įprastus valgius, bet daugiausia dėmesio skiria pagal savo ištobulintą receptą gaminamai duonelei.

I. Budrienės ruošiamą, traškų, moliūgų, saulėgrąžų, kanapių sėklomis, linų sėmenimis, kviečių sėlenomis bei dar keliais slaptais ingredientais pagardintą kasdienį lietuvio stalo akcentą, pasak jos, jau yra pamėgę ir žinomi žmonės: Rūta Mikelkevičiūtė, Vilius ir Violeta Tarasovai, Rytis Cicinas, Ruslanas Kirilkinas, Viktorija Jakučinskaitė, Inga ir Aivaras Stumbrai.

Savitos naminės duonos pirmą kartą pašnekovė paragavo prieš keletą metų – ją visada kepdavo kartu šventėse dirbdavęs ar pas Budrius viešėdavęs virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas. Būtent jis pavasarį, prasidėjus pirmai karantino bangai, su bičiule pasidalijo gardėsio receptu ir pirmuoju raugu.

 

Inga Budrienė © Asmeninio archyvo nuotr.

„Duonelei tešlą ruošiu, ją minkau, kepu visada tik pati. Labai pamėgau tai, ką darau, ir išgyvenu, jei kas nors nepavyksta. O taip yra kelis kartus buvę. Tuomet ir liūdesio, ir ašarų netrūko“, – nuoširdžiai pasakojo I. Budrienė.

R. Bolgovo receptą ji ištobulino ir prie firminės duonelės klientams pasiūlė įvairiais ingredientais pagardinto naminio sviesto.

„Nesu profesionali duonos kepėja, restorano virtuvėje neturime ir tam skirtos įrangos, tad prieš šventes iškepti kelis šimtus vienetų skanėsto buvo nemenkas iššūkis. Bet aš labai stengiausi“, – sakė I. Budrienė.

Nuo pavasario pradėjusi pati gaminti duoną, ji pajuto, kokių sudedamųjų dalių gaminyje nereikia, o be ko apsieiti neįmanoma.

„Dabar jau tai originalus receptas“, – su šypsena sakė pašnekovė.

Sidebar placeholder