Juokauti reikia atsargiai net balandžio 1-ąją!

Juokauti reikia atsargiai net balandžio 1-ąją!

Mes patikime netrukus ateisiančios pasaulio pabaigos pranašystėmis, ateivių paliktais ratais laukuose, nuotraukomis su „ateiviais“. O kai paaiškėja, kad visa tai buvo tik kažkieno pokštas - keikiame save, kad taip lengvai užkibome ant kabliuko ir žadame, kad tai bus paskutinis kartas.

O netrukus ir vėl užminame ant to paties „grėblio“... Žmonijos istorijoje buvo daugybė tokių atvejų. Siūlome paskaityti apie įdomiausius - pokštus, sukėlusius masinę isteriją.

Pabėgimas iš zoologijos sodo

1874 m. lapkričio 9-ąją Niujorko gyventojus apstulbino rytinių laikraščių antraštės: „Atsargiai: iš zoologijos sodo pabėgo laukiniai žvėrys“. Straipsniuose buvo pasakojama, kad Niujorke knibžda laukinių ir pavojingų gyvūnų, o policija nepajėgia suvaldyti padėties. Ten pat buvo pateikiami duomenys apie žvėrių užpuolimų aukas: 49 žuvusieji ir 200 sužeistųjų. Iš tiesų jokie laukiniai žvėrys iš Niujorko centre esančio zoologijos sodo niekada pabėgę nebuvo.

Tai buvo tik pokštas, apie ką ir buvo pranešama paneigime straipsnio apačioje. Bet dauguma panikos apimtųjų iki galo nepaskaitė nė paties straipsnio, nekalbant apie paneigimą. Vyrai griebė šautuvus, visa policija buvo mobilizuota, mokykloje nutrauktos pamokos. Net laikraščio „Herald‘s“ karo korespondentas, kuris, regis, turėjo suprasti, kad visa tai netiesa, kaip kulka nulėkė prie zoologijos sodo su dviem revolveriais rankose...

Humoristinis BBC radijo spektaklis

Patikėkite, toks reiškinys kaip „trolinimas“ yra gerokai senesnis už internetą. BBC radijas pastatė 1926 m. karštų naujienų iš įvykio vietos stiliumi parašytą humoristinę pjesę, kurios pagrindinė tema buvo anarchistinė revoliucija Londone. Problema buvo tai, kad 1926 m. toks stilius buvo naujiena, ir klausytojams neatėjo į galvą, kad tai gali būti pramanas.

Negana to, buvo praėję vos 10 metų nuo revoliucinių įvykių Rusijoje. Mažai kas norėjo, kad D.Britanijoje pasikartotų siaubingas rusiškas scenarijus. Bet niekas nesuvokė, kad tai tik radijo spektaklis, net kai jį pertraukė laida apie XIX a. literatūrą. Žmonės, prisiklausę pasakojimų apie tai, kaip revoliucionieriai užėmė Londoną, o visame mieste įsiliepsnojo konfliktuojančių šalių mūšiai, pasidavė panikai.

Pasakojimai apie tai, kas vyksta, pasiekė absurdo lygį: Big Benas - susprogdintas, parlamento nariai atiduoti linčo teismui, jų kūnais nusėtos gatvės. Radijo stotį užgriuvo skambučių lavina: buvo klausiama, kada į pagalbą atskubės Britanijos laivynas, ar gyva karalienė. Žmonėms, kurie net radijo neturėjo, nepasisekė labiausiai: juos „šviežiausios naujienos iš mūšių“ pasiekdavo „bobučiu radiju“.

Laida „Alternative 3“

Programą buvo ketinama parodyti per televiziją visoje Jungtinėje Karalystėje 1977 m. balandžio 1-ąją. Tai buvo pseudodokumentinė laida apie klimatą ir jo pokyčius, ir iš pateikiamų faktų buvo galima padaryti išvadą, kad visai netrukus Žemės planeta bus nebetinkama gyventi žmonėms. Vyriausybė atseit sugalvojo tris galimus variantus šiai problemai spręsti:

1. Sumažinti planetos gyventojų skaičių. 2. Dalį gyventojų perkelti po žeme. 3. Dalį gyventojų išsiųsti į Marsą.

Viskas būtų buvę gerai, jeigu laida būtų išėjusi į eterį planuotu laiku - balandžio 1-ąją. Bet to neįvyko. Ir labai daug žmonių patikėjo šia „tiesa“. Ir net nepaisant to, kad daugelis laidoje dalyvavusiųjų buvo žinomi aktoriai, kanalas sulaukė šimtų skundų ir prašymų pranešti, kada bus pasaulio pabaiga.

Jordanijos laikraščio pokštas


2010 m. vienas Jordanijos laikraštis atspausdino istoriją, kad dykumoje nusileido NSO. Neatpažintas skraidantis objektas neva skleidė pavojingus spindulius, kurie artimiausiame miestelyje sugadino visus elektroninius prietaisus. Žmones, aišku, apėmė siaubas. O vėliau pasirodė pranešimas, kad iš laivo išlipo ateiviai, kurių ūgis siekė tris metrus.

Apie tai, kad tai tik laikraščio „antis“, galima buvo suprasti tik iš datos - balandžio 1-osios. Moksleiviai taip išsigando, kad atsisakė eiti į mokyklą, jų tėvus irgi apėmė panika. Miesto meras įsakė apžiūrėti teritoriją, kur buvo pastebėtas objektas. Kaip teigė anoniminis šaltinis iš miesto policijos, jie jau rengėsi evakuoti visą miestelį. Visus 13 tūkstančių gyventojų. Kadangi gyventojai pasirodė pernelyg jautrūs įspūdžiams, laikraščiui teko atsiprašyti.

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder