Kaip pasaulio žiniasklaida pokštaudavo balandžio 1-ąją

Kaip pasaulio žiniasklaida pokštaudavo balandžio 1-ąją

1950 metų balandžio 1-ąją Danijos televizija pranešė, kad Pizos bokštas pagaliau nuvirto. Kitą kartą Danijoje buvo paskelbta, jog vyriausybė turi naują technologiją, leidžiančią aptikti nelicencijuotus televizorius. Bet apvyniojus televizorių folija, jo neįmanoma užfiksuoti. Per kelias valandas visa folija buvo šluote iššluota iš parduotuvių.

1962 metais Švedijoje buvo tik vienas televizijos kanalas, transliavęs, suprantama, juodo-balto vaizdo laidas. Balandžio 1-ąją buvo pranešta, jog nauja technologija leis padaryti vaizdą spalvotą, bet tam reikia užtempti ant ekrano nailoninę kojinę. Šimtai tūkstančių švedų taip ir padarė. Bet tikroji spalvoto vaizdo televizija atėjo į šalį 1970 metų balandžio 1-ąją.

1986 metais tūkstančius paryžiečių apstulbino naujiena laikraštyje "Le Parisien”. Leidinys informavo, kad susitarta perkelti Eifelio bokštą į Europos Disneilendą ir jo vietoje pastatyti 35 tūkstančių vietų stadioną 1992 metų olimpinėms žaidynėms.

1987 metais Norvegijos laikraštis "Bergens Tidende” pranešė, kad konfiskuota 10 tūkstančių litrų kontrabandinio vyno. Bergeno gyventojai buvo pakviesti į centrinę miesto parduotuvę, kad kiekvienas gautų savąją konfiskuoto gėrimo dalį. Balandžio 1-osios rytą pardavėjai išvydo prie durų minią su tuščiais buteliais ir kitokiais indais.

1992 metais "The London Time” pranešė, kad Belgijos netrukus neliks: šalies šiaurė bus prijungta prie Nyderlandų, o pietūs - prie Prancūzijos. Pokštas sukėlė tokį pasipiktinimą, kad Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministrui teko aiškintis per televiziją.

Bet plačiausiai nuskambėjo BBC televizijos reportažas, transliuotas 1957 metų balandžio 1-ąją. Jis prasidėjo taip: "Šįmet pavasaris anksti atėjo į Europą, šit ir spagečių derlius Šveicarijoje bus nuimtas anksčiau nei paprastai...” Apie 200 žiūrovų netrukus kreipėsi į BBC, teiraudamiesi, kur būtų galima įsigyti spagečių sodinukų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder