Kanados karo policijai nurodyta žaisti „Pokemon Go“

Kanados karo policijai nurodyta žaisti „Pokemon Go“

„Pokemon Go“ žaidėjams veržiantis į Kanados karines bazes, mažiausiai trims karo policijos pareigūnams buvo įsakyta žaisti šį papildytosios realybės žaidimą įvairiuose šalies kariniuose objektuose.

Draudžiamuose armijos rajonuose sulaikyti įsibrovėliai buvo ne užsienio agentai, o itin populiarios, 2016-aisiais paleistos programėlės gerbėjai, bandę sugauti kuo daugiau virtualių šio žaidimo veikėjų.

Armiją suglumino vasarą, išleidus šį žaidimą, išaugęs karinėse bazėse sulaikytų įtariamųjų skaičius, rodo vidaus dokumentai, kuriuos gavo Kanados visuomeninė televizija CBC.

„Praneškite [ne pelno saugumo kompanijos] komisarams, kad Fort Frontenakas, regis, yra ir pokemonų „aikštelė“ (PokeGym), ir „pokemonų stotelė“ (Pokestop)", – rašė majoras Jeffas Monaghanas (Džefas Monaganas) iš Kanados pajėgų Kingstono bazės.

Pokemonų „aikštelė“ yra vieta, kurioje kaunasi varžovų komandos, o „pokemonų stotelėje“ žaidėjai gali gauti virtualių elementų.

„Visiškai atvirai pasakysiu, kad nė nenumanau, kas tai yra“, – sakoma J. Monaghano pranešime, esančiame tarp beveik 500 karinių dokumentų puslapių, kuriuos CBC gavo pagal prašymą leisti naudotis informacija.

Mažiausiai trims karo policijos pareigūnams skirtingose šalies bazėse buvo pavesta su telefonais ir užrašų knygelėmis vaikščioti po armijos objektus ir ieškoti virtualios pokemonų infrastruktūros bei žaidimo veikėjų.

„Beveik turėtume nusamdyti kokį 12-metį, kad mums padėtų šiuo reikalu“, – rašė saugumo ekspertas Davidas Levenickas (Deividas Levenikas) iš Kanados pajėgų Bordeno bazės Ontarijuje, esančioje už 100 km į šiaurės vakarus nuo Toronto.

Prie įvažiavimo į šią bazę buvo sučiupta „Pokemon Go“ žaidžianti moteris, kurios trys vaikai tuo metu laipiojo ant tankų.

Per kitą incidentą Bordeno bazėje areštuotas vyras pareigūnams aiškino, kad tiesiog rinko „Pokemon Go“ taškus. „Turiu nugalėti savo vaikus“, – sakė jis.

Netrukus po „Pokemon Go“ išleidimo ginkluotosios pajėgos net turėjo paskelbti viešą įspėjimą žaidėjams neiti į karines bazes.

Vis dėlto kai kas įžvelgė ir teigiamą pokemonų medžiotojų antplūdžio aspektą.

„Gal kažkiek daugiau žmonių aplankys muziejų!“ – rašė majorė Alicia Saucier (Ališija Sosjė) iš Petavavos bazės Ontarijuje, kurios muziejus buvo vienas iš žaidimui svarbių taškų.

BNS

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder