Kanados policija išsiuntinėjo nusikaltėliams kalėdinius atvirukus

Kanados policija išsiuntinėjo nusikaltėliams kalėdinius atvirukus

Kanados miesto Abotsfordo, įsikūrusio Kanados Britų Kolumbijos provincijoje, policija nutarė išsiuntinėti vietos nusikaltėliams kalėdinius atvirukus, informuoja "The Canadian Press".

Atvirukuose pavaizduotas kulkosvaidį rankoje laikantis Kalėdų senelis, dėvintis šarvuotą liemenę, o šalia ryškus užrašas: "Kokiame sąraše būsi kitais metais?", primenantis įstatymų pažeidėjams, jog, pagal kalėdinę legendą, Kalėdų senelis dovanas neša tik tiems, kurių vardai įtraukti į paklusnių vaikų sąrašą.

Siuntinėdama tokius atvirukus policija viliasi, kad nusikaltėliai 2013 metais vardan savo šeimų ir pačių savęs apsigalvos ir pakeis gyvenimo būdą. Taip pat nurodomas pasitikėjimo telefonas tiems, kas vis dėlto nusprendė nutraukti nusikalstamą gyvenimo būdą.

Abotsfordo policija pažymi, kad galbūt toks žingsnis gali kai kam pasirodyti pernelyg naivus, tačiau taip nėra, nes tokie atvirukai rodo teisėsaugos institucijų ryžtą ir norą padėti nusikaltėliams išsukti iš blogio kelio. "Labai svarbu suteikti jiems galimybę pasirinkti teisingą, doros kelią", - pabrėžia policijos atstovas.

Atvirukus gauna nusikaltėliai, kurie yra dešimt ar daugiau kartų teisti ir kuriems per pastarąjį pusmetį iškeltos penkios ar daugiau bylų; asmenys, įvykdę turto grobstymus, taip pat nusikalstamų grupuočių nariai. Policija pasirašė kelias dešimtis tokių atvirukų.

Nusikalstamumas Abotsfordo mieste prieš kelerius metus buvo labai aukštas, o 2008-2009 m. miestas buvo vadinamas kriminaline Kanados sostine, čia buvo užregistruotas didžiausias procentas žmogžudysčių vienam gyventojui. 2010 metais žmogžudysčių skaičius ėmė mažėti, o 2011 metais jų apskritai neužregistruota. Šiemet mieste užregistruotos trys žmogžudystės, teigia policija.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder