Kas šnabžda mums į ausį?

Kas šnabžda mums į ausį?

Oksfordo universiteto mokslininkai padarė įdomų atradimą: jie aptiko smegenų sritį, kuri priverčia mus susimąstyti apie tai, ar kartais nepadarėme klaidos ir ar nevertėtų pasielgti kitaip, rašo Džonas Volšas (John Walsh).

Ką reikėtų žinoti apie šią sritį? Pirmiausiai tai, kad ji yra „šoniniame kaktos poliuje“. Antra - kad ją turi tik žmonės. Trečia - ji didumo sulig Briuselio kopūsto galvute. „Ši sritis akylai seka, ar jūsų pasirinkimas išties geras“, - aiškina tyrimo autorius Oksfordo profesorius Metju Rašvortas (Matthew Rushworth). „Pavyzdžiui, ji jus pažadina iš sąstingio, jeigu netyčia pražiopsote reikalingą posūkį, kad staiga suvoktumėte, jog kitas bus tik už 40 km, o jums neužteks benzino“, - komentuoja straipsnio autorius.

Šis vidinis balsas įvertina, ar pasirinkimas teisingas, ir tuomet, kai jis susijęs su moraliniu aspektu - kai mums tenka rinktis tarp gėrio ir blogio.

„Oksfordo mokslininkai smegenyse aptiko sąžinę!“ - konstatuoja Dž.Volšas. Autorius taip pat prideda, kad kiekvienas žmogus turi po du tokius organus - už abiejų antakių. Kam gi žmogui dvi sąžinės? Galbūt jos kaip angeliukas ir velniukas, tupintys mums ant kiekvieno peties? Pavyzdžiui, vienas šnabžda: „pavok pinigus“, kitas tvirtina, jog vogti negerai.

Parengta pagal dienraštį „Respublika“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder