Kasdienės sėkmės receptai

Kasdienės sėkmės receptai

Jums chroniškai nesiseka? Ir neperkelia į aukštesnes pareigas, ir ligos kimba, o šeimoje - amžini nemalonumai? O galbūt pakaktų tiesiog kitu žvilgsniu pažvelgti į gyvenimą, ir viskas pasikeistų?

Nevykėlių psichologija yra kitokia. Jūs visur pirmiausia įžvelgiate bloga. Pavyzdžiui, grįžę iš atostogų, pasipiktinę pasakojate, koks prastas buvo aptarnavimas viešbutyje. O jūra? O saulė? O pramogos?

Paimkite rašiklį ir du popieriaus lapus. Viename susirašykite tai, kas per pastaruosius 3 mėnesius (metus ar penkerius) jums nutiko gero, o kitame - kas per tą patį laikotarpį įvyko blogo ir nemalonaus. Jei „juodasis sąrašas“ yra ilgesnis, suplėšykite jį į mažus skutelius! Ir nuo šiol prisiminkite tik geras ir laimingas savo gyvenimo akimirkas.

Jūs pavydite savo pažįstamiems. Štai Paulius ir firmoje yra vertinamas, ir atlyginimas jo didelis, ir žmona gražuolė, ir mašina, ir sodyba... O jūs? Bet ką jūs nuveikėte, kad būtumėte panašus į Paulių?

Paprastai gėrybės nekrenta žmogui iš dangaus, jas reikia užsidirbti. Sėkmės lydimi žmonės „save sukuria patys“. Vyras, siekiantis karjeros ir pinigų, uoliai mokysis, paskui ieškos gero darbo, galimybių save realizuoti. Moteris, kuri nori ištekėti už verto vyro, būtinai turi prisižiūrėti, tobulinti charakterio savybes, lavinti intelektą (verti vyrai myli protingas moteris).

Jūs vis kartojate: „Vis tiek nieko neišeis!“ Kad ir ko imtumėtės, niekas niekada gerai nepavyksta. Jūs atsisakote skambinti pagal skelbimą dėl gero darbo: „Jau tiek sykių bandžiau įsidarbinti ir niekur nepriėmė!“ Varžotės eiti į vakarėlį, kur susirinks nepažįstami žmonės: „Vis tiek aš jiems nepatiksiu, su manimi nuobodu!“

Po gulinčiu akmeniu vanduo neteka. Dešimt kartų nepriėmė, o vienuoliktą priims. Jei ne, keiskite įvaizdį, persikvalifikuokite... Nemokate bendrauti - paskaitykite knygelių, kuriose duodama psichologinių patarimų. Išmokite save pateikti, daryti gerą įspūdį. Užsiimkite savitaiga, įsivaizduokite, kad esate gražūs, žavūs, turtingi. Ir iškart pamatysite, kaip kiti žmonės jus pradės vertinti kitaip.

Nuolatos priklausote nuo kitų nuomonės. Neperkate patikusio daikto, nes tai „per ryšku ir ne pagal amžių“. Nesiryžtate išsakyti viršininkui savo pretenzijų: „Visi tyli, o man ką - vienam reikia?“ „Dėl vaikų“ laikotės įsikibę santuokos, kuri seniai iširo... Nuolat jaudinatės, ką apie jus pasakys kaimynai, giminaičiai ir net tiesiog praeiviai...

Susidarykite sąrašą taisyklių, pagal kurias gyvenate. Įdėmiai jas perskaitykite. Greičiausiai pasirodys, kad tas taisykles sukūrėte visai ne jūs. Pabandykite jas perrašyti taip, kad jos atitiktų jūsų pageidavimus ir poreikius. Būtent jūsų, o ne jūsų tėvų, kolegų arba kaimynės!

Jus erzina aplinkiniai. Viršininkas ir pavaldiniai visiškai buki, pardavėja parduotuvėje įžūli, vaikai visai neklauso... Žodžiu, visi blogi, o jūs vienas geras...

Pabandykite supykti ne ant ko nors, o ant savęs! Įsivaizduokite, kad bendraujate su žmogumi, kuris amžinai viskuo nepatenkintas. Kaip tada jausitės? Nenorėsite jo nė matyti? Būtent! Visi žmonės turi trūkumų, ir su jumis taip pat nelengva. Bet juk kiti jus pakenčia! Pakentėkite ir jūs.

Manote, kad jums nepasisekė iš esmės: gimėte ne toks turtingas kaip Rokfeleris (Rockfeller), ne tokia graži kaip Sofija Loren (Sophia Loren), o ir talentais gamta neapdovanojo. Ir ką jums, vargšui, dabar daryti?

Nusileiskite ant žemės! Nustokite kartoti „O jeigu būtų, o jeigu būčiau...“ Juk tikriausiai gyvenime ką nors pasiekėte: įstojote į universitetą, išlaikėte vairavimo egzaminą, vaikas pradėjo lankyti pirmą klasę... Gyvenkite čia ir dabar ir džiaukitės tuo, ką turite!

Raktažodžiai
Sidebar placeholder