Kauno zoologijos sode vėl apsigyveno kengūros

Kauno zoologijos sode vėl apsigyveno kengūros

Lietuvos zoologijos sodas sulaukė lankytojų išsiilgtų egzotiškų gyvūnų: iš Suomijos į Kauną atkeliavo 5 pilkarusvės kengūros. Gyvūnus padovanojo Helsinkio zoologijos sodas.

Jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvos zoologijos sode šių egzotiškų gyvūnų nebuvo galima išvysti, nes paskutinės kengūros iš Kauno buvo išvežtos prieš 13 metų, sutarus jas perkelti į Jerevano zoologijos sodą Armėnijoje.

Pasak Lietuvos zoologijos sodo atstovės Rasos Jautakienės, iš Helsinkio atgabentos kengūros iš pradžių laikomos uždarose patalpose, kad greičiau aklimatizuotųsi naujoje vietoje. Tačiau nuo šeštadienio su jomis jau gali susipažinti ir Zoologijos sodo lankytojai.

Kengūra - labai specifinis, mintantis augalais tolimosios Australijos gyvūnijos atstovas, priklausantis sterblinių žinduolių šeimai. Šeimoje jų suskaičiuojama netoli 60 rūšių. Skirtingoms rūšims priklausančios kengūros tarpusavyje skiriasi dydžiu ir gyvenimo būdu.

Laisvėje jos gyvena Rytinėje Australijos dalyje, taip pat Tasmanijos saloje. Žemyne gyvenančių kengūrų veisimosi sezoniškumas yra išnykęs, o Tasmanijos saloje kengūros jauniklius veda vasario-kovo mėnesiais. Patelė visada atsiveda tik vieną jauniklį, kuris gimsta po 30 dienų nėštumo, po to dar devynis mėnesius praleidžia mamos sterblėje.

Lietuvą pasiekę 2 kengūrų patelės ir 3 patinėliai priskiriami didžiųjų kengūrų genčiai. Šių kengūrų kūno ilgis yra apie 90 cm, o uodegos ilgis - 70-75 cm. Gyvūnai sveria nuo 14 iki 19 kg.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder