Kinija su smogu žada kovoti drausdama lauko kepsnines

Kinija su smogu žada kovoti drausdama lauko kepsnines

Kinija svarsto galimybę uždrausti kepti mėsą kepsninėse lauke ir taip mažinti oro taršą gausiai apstatytose vietose. Tokių priemonių imtis paskatino smarkus smogas, neseniai dusinęs didžiąją dalį šalies.

Kinijos aplinkos priežiūros agentūra parengė rekomendacijas, kuriose didiesiems miestams patariama teisės aktais uždrausti „su kepsninėmis susijusias veiklas“, praneša oficiali šalies naujienų agentūra „Xinhua“. Teigiama, kad tai gali papiktinti gyventojus, ypač mėgstančius tiesiog gatvėje ruoštą maistą.

Tokio žingsnio imtasi po to, kai smarkiai išaugusi tarša praėjusį mėnesį dusino Pekiną ir didžiules šiaurės Kinijos dalis. Pasipiktinę gyventojai ėmė nerimauti dėl sveikatos, o daugelis jų nešiojo veidus dengiančias kaukes.

Teigta, kad taršos sostinėje šaltinis – emisijos iš elektrinėse deginamos anglies ir gatves užkimšusių automobilių išmetamosios dujos. Dėl taršos net sustabdytos kelios gamyklos.

Tačiau, anot „Xinhua“, Aplinkos apsaugos ministerija kiek anksčiau šį mėnesį paskelbė rekomendacijas, kuriose dėl taršos iš dalies kaltinamos ir kepsninės.

Jose cituojamas neįvardintas pareigūnas, raginantis visuomenę atsisakyti maisto kepino ant grotelių lauke ekologiškesnės gyvensenos vardan.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder