Meluodamas pašnekovas išsiduoda. Kalba daug ir vis kartoja tą patį. Į tiesius klausimus atsako miglotai. Mažiau gestikuliuoja rankomis. Daugiau judina kojas. Kalbėdamas daro pauzes, tarsi rankiodamas mintis. Pokalbio metu gali nervingai juoktis. Istoriją pasakoja labai ilgai. Vartoja įtikinamus žodžius: "tikrai", "aš tau sakau", "nuoširdžiai", "nemeluoju"...
Skirtumai
Įrodyta, jog meluojant smegenys veikia intensyviau, nei sakant tiesą. Vaikų psichologai sako, kad mažieji tėvams kabinti makaronus ant ausų pradeda maždaug nuo ketverių metų, tuo metu, kai praturtėja jų žodynas. Suaugusiesiems meluoti trukdo padorumo supratimas, bet yra miunhauzenų iš prigimties.
Vyrai ir moterys meluoja tiek pat, tik dėl skirtingų priežasčių. Moterys meluoja, kad kitas geriau pasijustų, o vyras - idant pats geriau pasirodytų. Moterys kur kas geriau demaskuoja melagius, geriau skaito kūno kalbą, mimiką, balso intonacijas.
Signalai
Meluojančio žmogaus akys laksto į šalis, jis kasosi veidą, liečia nosį ar burną, rankose varto tušinuką. Garsiojo sekso skandalo metu JAV prezidentas Bilas Klintonas pastebimai rankose sukiojo gėrimo skardinę, o klausinėjamas apie įvykį tankiai mirksėdavo.
Dar aiškiau melagį demaskuoja nekontroliuojami veido raumenų virptelėjimai, šyptelėjimai, raukymasis ir kitos grimasos. Tai tikros emocijos, kurias sąmoningai stengiamasi nuslėpti. Taigi, veidu meluojantis "signalizuoja".
Įgudę policijos pareigūnai meluojantį atpažįsta 40 - 60 procentų tikslumu.
Rašyti komentarą