Būtent todėl netyčia išsprūdusi frazė, kuriai vyras nesuteikė reikšmės ir iškart pamiršo, gali tapti moteriai rimtų susirūpinimų priežastimi ir net sukelti kompleksą.
Kokius vyrai kompleksus sugeba sukelti moterims?
Akivaizdu, kad visų kompleksų priežastis – savo netobulumo suvokimas. Ir net jei atrodo, kad kritika nepakenks ir tik paskatins tapti geresnėms, mylimo žmogaus kritika būna labai skaudi.
Vyrų sukelti kompleksai dažniausiai atsiranda reikšminguose moters gyvenimo dalyse. Pavyzdžiui, „Aš – bloga žmona. Bloga motina. Bloga namų šeimininkė“, „Mano figūra nėra ideali“, „Aš nesugebu prasimušti darbe“ ir t.t.
Kompleksai nėra toks blogas dalykas, kaip manoma. Jie tik atspindi mūsų troškimus ir siekius. Juos galima suvokti kaip stimulą tobulėti.
Dažnai mergina, susipažinusi su simpatišku vaikinu, laiko jį idealu, o pati pasijunta esanti neverta tokios laimės.
Nors vaikinas gali visai nebūti idealus ir jokiu būdu nekaltas dėl jos kompleksų, tačiau merginai dėl to ne lengviau. Jai pačiai tenka įveikti savo nepasitikėjimą savimi.
Kaip apsisaugoti nuo kompleksų, kuriuos primeta vyrai?
Pirmiausia moteriai reikėtų išsiaiškinti, ar tikrai dėl jos kompleksų kaltas vyras. Ar jie neatsirado kur kas anksčiau? Vyro žodžiai gali turėti visai kitą prasmę. Pavyzdžiui, vyras gali pasakyti, kad sriubai trūksta druskos be jokios potekstės, tik norėdamas pataisyti situaciją.
Žmona gali jo žodžius interpretuoti kaip „Aš – bloga šeimininkė“ tik todėl, kad kadaise kartu su ja bendrabutyje gyvenusios draugės suabejojo jos kulinariniais sugebėjimais.
Antra, moteriai neverta ieškoti vyro žodžiuose paslėptos prasmės ir kankintis dėl to. Atsiminkite, kad stipriosios lyties atstovai būna gana tiesmuki, paprastai kalba be užuolankų ir savo nepasitenkinimą išsako tiesiai, be užuominų.
Moteriai būtina mokytis atskirti, kur yra objektyvi kritika (nukreipta ne į ją asmeniškai, o į jos veiksmus, kurie nedavė pageidaujamo rezultato), o kur yra paprasčiausias noras užgauti, įžeisti ją.
Pastaruoju atveju reikia griežtai nutraukti bandymus pažeminti, nes toks kritikavimas tikrai gali sukelti kompleksus. Jeigu jaučiate, kad kritika turi pagrindą ir norite tapti geresne, paprasčiausiai pasakykite apie tai vyrui. Pasakykite, kad jis teisus ir jums reikalingas jo palaikymas.
Dar vienas variantas, kuris gali sukelti kompleksus, tai – moters lyginimas su kuo nors kitu (pavyzdžiui, su motina ar buvusia partnere). Būtinai pasakykite, kad toks elgesys jus skaudina.
Nereikia gintis vardijant konkurenčių trūkumus, bet tyliai mintyse galima apie juos prisiminti ir pabrėžti savo privalumus.
Vyrams būdinga kritikuoti moteris tada, kai jie patys nepasitiki savimi. Todėl moterims tikrai neverta kreipti dėmesio į svetimų žmonių žodžius. Jeigu jus kritikuoja vyras, kurį mylite, dažniau kartokite jam, kad jis yra geriausias.
Mat vyro užuominos apie moters trūkumus gali būti atsakas į jos nuolatinę kritiką ir priekabes. Todėl pasvarstykite, ar tikrai taip nesielgiate.
Mylėkite save tokias, kokios esate, tada ir vyrai pamils jus tokias.
Rašyti komentarą