Kuo laimės kūdikis skiriasi nuo nevykėlio?

Kuo laimės kūdikis skiriasi nuo nevykėlio?

Mes pavydime žmonėms, kuriems visada sekasi - ir darbe, ir asmeniniame gyvenime, ir finansiškai. Bet kas trukdo mums patiems tapti tokiais laimės kūdikiais? Jokios ypatingos paslapties čia nėra. Pirmiausia reikia kardinaliai keisti mąstymą. Kaip mąsto sėkmės lydimi žmonės ir kuo jie skiriasi nuo nevykėlių?

Sėkmingieji niekam kitam neužkrauna atsakomybės

Nevykėliai savo nesėkmėse dažnai įžvelgia likimą arba dėl jų kaltina kitus žmones ir aplinkybes. Iš laimės kūdikio tokių skundų neišgirsite. Jis, atsidūręs sunkioje padėtyje, nesėdės sudėjęs rankas, bet veiks, net ir nebūdamas tikras dėl teigiamo rezultato.

Laimingieji nepripažįsta apribojimų

Nevykėlis visąlaik tikisi nesėkmės: „Manęs vis tiek nepriims į šį darbą!“, „Aš niekad nepatiksiu tam vyrui (moteriai), jis (ji) man per geras (-a)!“, „Aš niekad neužsidirbsiu butui (mašinai ir pan.)“.

Laimingieji vadovaujasi savo norais, o ne apribojimais. Iš pradžių jie formuluoja norą, o paskui ieško būdų jį įgyvendinti. Jei nepasiseka, keičia strategiją arba kitaip formuluoja norą.

Laimės kūdikiai naudojasi aplinkybėmis

Pavyzdžiui, jei yra galimybė susipažinti su reikalingu žmogumi, jie būtinai ko nors paprašys juos pristatyti arba patys prieis ir užmegs pokalbį. Nevykėliai paprastai varžosi tą daryti, baimindamiesi, kad su jais kiti nebendraus, kad pasirodys įkyrūs ir pan. Aktyvieji taip pat kai kada yra atstumiami, bet per savo aktyvumą jie neretai išlošia ir gauna tai, ko jiems reikia. O baikštūs nevykėliai taip ir lieka tuščiomis rankomis.

Sėkmės lydimieji jaučia tinkamą momentą

Kai kada neverta iškart pulti į mūšį, reikia palūkėti, kol susidarys tinkama situacija kam nors gauti. Pavyzdžiui, jei jums reikia su kuo nors pasikalbėti ir šis pokalbis yra labai svarbus, apgalvokite, kada geriau tai padaryti. Žmonės labai nemėgsta, kai juos atitraukia nuo valgymo arba svarbių reikalų. Todėl geriau žmogų nutverti, kai jis yra apylaisvis ir gerai nusiteikęs. Nevykėliai retai galvoja apie tinkamą momentą, todėl dažnai sulaukia neigiamo atsakymo arba viskas klostosi ne taip, kaip jiems norėtųsi.

Laimingieji sugeba atsipalaiduoti

Nevykėlis dažnai stengiasi kontroliuoti padėtį ir visą laiką nervinasi dėl savo problemų. O laimingasis gali numoti ranka į neįveikiamus sunkumus ir su draugais patraukti į kavinę. Kai kada geriausias būdas išspręsti problemas - numoti į jas ranka. Vos per keletą valandų padėtis gali visiškai pasikeisti, ir net į gera. Žinoma, taip elgtis reikia tik tuomet, jeigu nuo jūsų asmeniškai jau niekas nepriklauso.

Laimės kūdikiai nepamiršta savęs pagirti

Nevykėlių problema dažnai yra ta, kad jie įpranta save peikti, o ne girti. „Koks aš žioplys!“, „Kodėl pasielgiau taip, o ne kitaip?“, „Plūkiuosi plūkiuosi, ir jokių rezultatų!“ O štai sėkmingieji yra linkę girtis ir didžiuotis (tegu ir tyliai) net menkiausiais laimėjimais. Pagaminote skanų patiekalą, sulaukėte viršininko pagyrimo už gerai atliktą darbą, baigėte užsienio kalbų arba interjero dizaino kursus? Nors tai iš pirmo žvilgsnio ir neturės didelės reikšmės jūsų tolesniam gyvenimui, būtina tai pastebėti. Juk iš tokių smulkmenų ir išauga didelė sėkmė.

Laimės kūdikiai išnaudoja savo pranašumus

Nevykėliai dažnai tiki, kad pasiekti sėkmę galima tik sunkiu darbu, įveikiant save. Todėl jie imasi neįveikiamų užduočių ir tarsi bando kakta pramušti sieną. Paprastai be rezultatų. Sėkmės numylėtinis nesilauš pro neužrakintas duris. Jis darys tai, kas jam geriausiai sekasi. Jis niekada neis mokytis į buhalterių kursus, jei nejaučia potraukio skaičiams, o, pavyzdžiui, tapys paveikslus ir juos pardavinės, jei turi dailininko gyslelę. Jei jo talentas nėra paklausus vienoje srityje, jis trauks į kitą, bet giminingą, kurioje jį būtinai pritaikys.

Sėkmės lydimieji nebijo naujovių

Nevykėliai bijosi palikti įprastą komforto zoną, pavyzdžiui, laikosi įsikibę stabilaus, bet neperspektyvaus darbo arba santykių, kurie seniai išsikvėpė. Laimės kūdikiai nebijo gyvenime ką nors keisti, paklusdami impulsams ir tikėdamiesi geriausio. Ir neretai tai pasiteisina.

Laimingieji tiki likimu


Nevykėlis yra linkęs ieškoti sėkmės arba nesėkmės priežasčių, o laimės kūdikiai viską priima natūraliai. Jie tiki, kad sėkmės galima sulaukti tiesiog per laimingą atsitiktinumą, ir mėgaujasi jos vaisiais.

Testas

Ar Fortūna jus myli?

1. Ar pasitikite savimi?

a) taip; b) ne visada; c) ne.

2. Ar jums yra tekę gatvėje rasti pinigų?

a) dažnai; b) pasitaikė 1-2 kartus; c) ne.

3. Manote, kad „kaip lemta, taip ir bus“?

a) ne; b) ne viskas; c) taip.

4. Jūsų intuicija yra gerai išvystyta?


a) taip; b) nelabai; c) ne.

5. Gebate su humoru vertinti nemalonumus?

a) taip; b) ne visada; c) ne.

6. Pavydite aplinkiniams?

a) ne; b) ne visiems; c) taip.

7. Dažnai patenkate į nemalonią padėtį?

a) niekada; b) retkarčiais; c) taip.

8. Į ateitį žvelgiate optimistiškai?

a) taip; b) ne visada; c) ne.

9. Jums lengva pereiti į naują darbą?

a) taip; b) nelabai; c) ne.

10. Esate laimėję loterijoje?

a) taip; b) pasitaikė kartą kitą; c) ne.

11. Ar drįstate rizikuoti?

a) taip; b) kartais; c) ne.

12. Gyvenimo smulkmenos jus išmuša iš vėžių?

a) ne; b) kartais; c) taip.

13. Tikite, kad laimės kūdikiais ne gimstama, o tampama?

a) taip; b) nelabai; c) ne.

14. Jums yra tekę per egzaminą ištraukti norimą bilietą?

a) dažnai; b) kartais; c) ne.

15. Dažnai vėluojate į autobusą ar traukinį?

a) niekada; b) kartais; c) taip.

Daugiausia atsakymų „a“. Jums galima tik pavydėti - regis, esate Fortūnos numylėtinis ir ji jūsų nepalieka. Greičiausiai gyvenime jums viskas sekasi lengvai ir greitai, o likimas saugo nuo daugelio bėdų ir negandų. Bet gali būti, kad daug kas jums pavydi, todėl jums reikia saugotis piktų liežuvių.

Daugiausia atsakymų „b“. Tikite, kad sėkmė yra galima, bet kažkodėl įsivaizduojate, kad ši „užsispyrusi dama“ nėra jums labai palanki. O Fortūna apdovanos jus dažniau ir dosniau, jei labiau pasitikėsite savimi, savo jėgomis ir galimybėmis.

Daugiausia atsakymų „c“. Tiesiog netikite, kad likimas gali jums nusišypsoti, todėl ir nieko nedarote, kad sulauktumėte jo palankumo. Tikriausiai dėl to kaltas jūsų nepasitikėjimas savimi ir pesimistinis požiūris į gyvenimą.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder