Mokslininkų patarimas prieš mušant 11 metrų baudinį: „Nemąstykite“ (video)
Mokslininkai iš Miuncheno universiteto pastebėjo, kad futbolo baudinių serijos meistrai, žaisdami savoje aikštėje, prieš mušdami kamuolį į vartus sugniaužia kairįjį kumštį. Tą patį galima pasakyti ir apie tinklininkus - jie irgi prieš smūgį suspaudžia kamuolį. Pasirodė, kad sugniauždamas kumštį ar suspausdamas kamuolį sportininkas stimuliuoja dešinįjį galvos smegenų pusrutulį, kuris daugiau yra susijęs ne su mąstymu, bet su automatiniais kūno judesiais.
Paprastai spaudžiami įtampos sportininkai dažnai per ilgai mąsto apie savo judesius prieš smūgį, o ne pasikliauja įgimta motorika, mano Vokietijos mokslininkai.
„Apmąstymai gali trukdyti sukoncentruoti ir teisingai atlikti judesius, - aiškino tyrimo vadovas daktaras Jurgenas Bekmanas (Juergen Beckmann). - Sportininkai geriau pasirodo, kai pasitiki savo kūnu ir ne per daug galvoja apie savo veiksmus ar ką treneris sakė per treniruotes. Sąmoningai bandant išlaikyti pusiausvyrą galima sukelti ir disbalansą. Tai buvo galima pastebėti per Londono olimpinių žaidynių žemesnio lygio gimnastų pasirodymus“.
Yra žinoma, kad ilgi apmąstymai priklauso nuo kairiojo žmogaus smegenų pusrutulio. Dešinysis smegenų pusrutulis lemia automatiškai atliekamus kūno judesius. Šie judesiai dažnai ir nulemia sėkmę.
Dešinysis pusrutulis kontroliuoja judėjimą kairėje kūno pusėje, o kairysis pusrutulis - dešiniąją.
Mokslininkai iškėlė teoriją, kad prieš metimą suspaudžiant kamuolį arba sugniaužiant kairės rankos kumštį suaktyvinamas dešinysis smegenų pusrutulis ir sumažinama tikimybė sportininkui persitempti.
Remiantis tokiu principu buvo ištirti 30 pusiau profesionalių dešiniarankių futbolininkų. Per treniruotę jie įmušė 6 baudinius, o po to, kai suspaudė kumštį, - 12 įvarčių 300 žiūrovų akivaizdoje.
Rašyti komentarą