NASA išbandė "skraidančią lėkštę", skirtą nutūpti Marse

NASA išbandė "skraidančią lėkštę", skirtą nutūpti Marse

JAV kosmoso agentūra NASA šeštadienį sėkmingai į Žemės atmosferą paleido aparatą, skirtą išbandyti nutūpimo Marse technologijas, skelbia BBC.

Skraidantis lėkštės formos aparatas "Low Density Supersonic Decelerator” (LDSD) buvo paleistas į viršutinius Žemės atmosferos sluoksnius. Taip buvo siekiama išbandyti naujo tipo parašiutą ir pripučiamą greičio mažinimo įrenginį, kuris sulėtintų erdvėlaivį šiam artėjant prie Raudonosios planetos paviršiaus.

"Skraidanti lėkštė" buvo paleista iš JAV karinio jūrų laivyno bazės prie Havajų Kauajo salos krantų. Iš pradžių helio balionas aparatą iškėlė į 35 kilometrų aukštį, vėliau, įsijungus raketiniams varikliams, LDSD stratosferoje pasiekė didesnį nei 50 kilometrų aukštį ir keturis kartus viršijo garso greitį. Paskutiniame etape aparatas pripučiamu stabdymo įrenginiu ir parašiutu pradėjo stoti ir nusileido taip, kaip tūpdamas Marse turėtų padaryti erdvėlaivis. Po skrydžio aparatas nusileido į Ramųjį vandenyną.

NASA tikisi, kad šis bandymas bus naudingas norint per ateinančius dešimtmečius Marse nutupdyti sunkesnius kosminius aparatus, kurių svoris iki šiol yra apie pusantros tonos. Jeigu kada nors žmonės panorėtų nusileisti Marse, tada svoris viršytų net dešimt tonų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder