Nemiga, sutrikęs dėmesys ir genai

Nemiga, sutrikęs dėmesys ir genai

Žmogaus miego trukmė priklauso nuo jo genetikos, teigia mokslininkai iš Miego sutrikimų centro, esančio Bostone (JAV). Tai esą susiję su dviem žmogaus DNR sritimis.

Tyrimo procese buvo išanalizuoti 47 tūkst. žmonių iš Europos ir 5 tūkst. afroamerikiečių genetiniai duomenys ir palyginti su atsakymais į klausimus apie miego trukmę.

Rezultatai atskleidė, jog yra dvi genomo sritys, susijusios su miego trukme.

Pirmoji yra susijusi su ilgesniu (palyginti su vidutiniu) miegu. Beje, ankstesni tyrimai parodė, kad ši sritis taip pat siejasi ir su geresniu gliukozės metabolizmu bei mažesne dėmesio deficito ir hiperaktyvumo sindromo atsiradimo tikimybe.

Antroji sritis, kuri yra susijusi su trumpesniu miegu, dar turi sąsajų su depresijos bei šizofrenijos išsivystymu.

Mokslininkų nuomone, šis tyrimas padės geriau suprasti miego sutrikimo priežastis ir jų sąsajas su įvairiomis ligomis - nuo diabeto iki psichikos sutrikimų.

Beje, kitas neseniai atliktas tyrimas parodė, jog žmonės, kurie mažai miega ir vėlai gulasi, dažniau serga depresija nei tie, kurie miega mažai, tačiau gulasi anksti.

Taip pat mokslininkai yra įrodę, kad genas DEC2 yra atsakingas už žmogaus cirkadinius ritmus - t. y. veikiančius miego ir būdravimo režimą. Turintieji ypatingą šio geno variaciją gali miegoti vos šešias valandas, tuo nekenkdami savo organizmui, ir puikiausiai išsimiegoti.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder