"Nuteisė" George'ą Bushą ir Tony Blairą

"Nuteisė" George'ą Bushą ir Tony Blairą

Fiktyvus tribunolas Malaizijoje buvusį JAV prezidentą George'ą W. Bushą ir Britanijos premjerą Tony Blairą pripažino padarius "nusikaltimus prieš pasaulį".

Tokiais jie pripažinti dėl karo Irake, pranešė AFP.

Teismo posėdis truko keturias dienas, o kaltinamieji buvo teisiami už akių.

Po ilgų diskusijų septyni tribunolo nariai vienbalsiai pripažino teisiamuosius kaltais, o jų veiksmus per invaziją į Iraką – neteisėtais ir keliančiais grėsmę visam pasauliui.

"Faktai rodo, kad dar gerokai prieš invaziją jau buvo mušami karo būgnai, – teigiama tribunolo pareiškime. – Kaltinamieji savo pačių memuaruose pripažino, kad ketino pulti Iraką nesiskaitydami su tarptautine teise."

Teismo sprendimas turi tik simbolinę reikšmę, kadangi tribunolas Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre neturi jokio juridinio statuso.

Teigiama, kad vėliau tariamų teisėjų kolegija paskelbs verdiktą buvusiam JAV viceprezidentui Dickui Cheney, buvusiam Pentagono vadovui Donaldui Rumsfeldui ir dar penkiems asmenims, kurie kaltinami karo nusikaltimais ir kankinimais.

"Karo nusikaltimų tribunolas Kvala Lumpūre" buvo įsteigtas 2007 metais buvusio Malaizijos premjero Mahathiro Mohamado iniciatyva. Šis politikas itin priešiškai nusiteikęs prieš įsiveržimą į Iraką. Skelbdamas apie tribunolo įsteigimą M. Mohamadas G. W. Bushą ir T. Blairą vadino karo nusikaltėliais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder