Odos būklė glaudžiai susijusi su smegenimis

Odos būklė glaudžiai susijusi su smegenimis

Neurofiziologas Danielis Amenas padarė atradimą: mąstymo sugebėjimai daro įtaką odos grožiui ir sveikatai. Tokią išvadą jis padarė, išnagrinėjęs daugiau kaip 50000 pacientų smegenų tomogramų.

Gydytojas pranešė tokią tyrimų išvadą: kad nustatytume, ar sveikos žmogaus smegenys, užtenka atidžiai pažvelgti į jo veidą. Dermos ir smegenų būklės atitinka viena kitą.

Jeigu norite puikiai atrodyti, nepamirškite apie savo smegenų sveikatą, rašo portalas „Econet“. Šios rekomendacijos, kaip išlikti sveikiems ir gražiems, jums pravers.

Geras miegas – graži oda

Gilus miegas po 7–8 valandas per naktį ne tik suteiks energijos visai dienai, bet ir padės atrodyti jauniau. Mat miego metu regeneruojasi derma, negyvos ląstelės pakeičiamos naujomis. Geras miegas – efektyvi alternatyva senėjimą stabdančiai kosmetikai ir grožio procedūroms.

Be to, miego metu normalizuojasi hormoninė sistema, o tai apsaugo nuo daugybės ligų, oda apsivalo nuo toksinių medžiagų, kurios susikaupia per dieną.

Nėra streso – nėra raukšlių

Kad atrodytumėte jaunatviškai, atsikratykite streso. Žinoma, visiškai išvengti neigiamų situacijų nepavyks, bet reaguoti į jas kitaip gali kiekvienas. Saugodami savo ramybę ir tuo pačiu kontroliuodami streso hormonus, gerokai sulėtinsite odos senėjimo procesus, atitolinsite raukšlių ir pigmentinių dėmių atsiradimą.

Pratimai kraujo apytakai paskatinti

Fiziniai pratimai pagerina širdies plakimą ir kraujo cirkuliaciją, todėl oda ir smegenys būna geriau aprūpinamos. Greita kraujo apytaka pagerina visų kolageną gaminančių sistemų darbą, regeneruojančio epidermio ląsteles ir padedančio greičiau užgyti žaizdoms, kas teigiamai veikia odą.

Pasirūpinkite hormonų sistema

Riebi arba sausa oda, spuogai ir paburkimas ir raukšlės – visa tai gali būti sutrikusios hormoninės sistemos pasekmė. Estrogeno sumažėjimas nulemia ankstyvą senėjimą, nes šis hormonas stimuliuoja kolageno ir hialurono rūgšties gamybą.

Normaliu atveju persipynusios kolageno skaidulos būna panašios į savotišką tinklelį, kuris iš tikrųjų prilaiko odą. Jos neleidžia odai nukarti ir nulemia jos elastingumą. Kolageno tinklelis veikia kaip spyruoklės: jeigu jo neištempsime, jis susitrauks vėl.

Estrogeno trūkumas trukdo kolageno susidarymui, kuris nebegali išlaikyti odos elastingumą. Šiuo atveju kolageno tinklelis tampa panašus į seną ištampytą daiktą, kuriai jau neįmanoma suteikti pirminės išvaizdos. Jeigu palaikysite savo hormoninę sistemą, tai jūsų oda bus švelni ir glotni.

Mylėkitės dažniau

Intymūs santykiai skatina hormonų DHEA (dehidroepiandrosterono) ir estrogeno išsiskyrimą. O šie hormonai yra atsakingi už odos elastingumą ir glotnumą. Pagal mokslininkų tyrimų rezultatus, reguliariai užsiimant seksu galima atrodyti 10 metų jaunesniam.

Ribokite alkoholį ir kofeiną

Alkoholiniai gėrimai ir kava džiovina organizmą, tuo pačiu sausindami odą. Kad išsaugotumėte jos elastingumą ir glotnumą, mažinkite šių gėrimų vartojimą, o dar geriau – visai jų atsisakykite.

Meskite rūkyti

Atsikratykite šio žalingo įpročio kuo greičiau, ir jūs dar galėsite atstatyti odos pažeidimus, kuriuos jai padarė nikotinas ir dervos.

Vartokite smegenims naudingus produktus

Produktai, kuriuose gausu antioksidantų, ne tik atitolina senėjimą, pagreitina ląstelių metabolizmą ir duoda naudos smegenims. Įtraukite į savo racioną ir mėgaukitės sveika bei gražia oda.

Išlaikykite normalų kūno svorį

Antsvoris sukelia daug problemų. Dėl jo riebalinės liaukutės išskiria daugiau sekreto, sulėtėja kraujo cirkuliacija ir sumažėja odos sugebėjimas regeneruotis. Išsaugokite normalų kūno svorį, kad išvengtumėte ankstyvo senėjimą.

Gerkite daug vandens

Kai žmogus vartoja nepakankamai vandens, jo organizmui ima trūkti skysčių, jis nebegali išsaugoti odos drėgnumo. Sausa derma – palanki terpė raukšlėms atsirasti.

Venkite būti saulėkaitoje

Saulės spinduliai reikalingi mūsų odai – taip mes gauname gyvybiškai svarbaus vitamino D. Tačiau ilgas buvimas saulėje ir ultravioletinių spindulių poveikis skatina senėjimo procesus ir pigmentinių dėmių atsiradimą. Gydytojai ir mokslininkai rekomenduoja praleisti saulėje ne daugiau kaip 20 minučių. Visą kitą laiką būkite išsitepę apsauginiu kremu.

Išspręskite savo psichologines problemas

Odoje neigiamai atsispindi ne tik kosmetinės klaidos. Gyvenimo nesėkmės, dažni stresai, depresija ir nerimas naikina odos jaunystę ir šviežumą. Kuo greičiau pasieksite santarvės su savimi, tuo greičiau tai atsispindės jūsų išvaizdoje. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder