Pasaulį valdys elektronikos prietaisai

Pasaulį valdys elektronikos prietaisai

Kompiuteriai ir galimybė naudotis internetu visiškai pakeitė ne tik mūsų gyvenimą, bet ir mąstyseną. Aktyvūs interneto naudotojai yra nepanašūs į „prieškompiuterinę“ kartą ir šis atotrūkis su kiekvienu dešimtmečiu vis didėja, mano ekspertai. Kokiose srityse šis skirtumas bus didžiausias?

Asmeninis gyvenimas

Jau šiandien pažintys internetu vis populiarėja. Penktadalis santuokų sudaromos susipažinus internetu. O Anglijos sociologai mano, kad po dvidešimties metų internetas bus vienintelis būdas susipažinti. Kodėl?

Pastaraisiais metais skaičius porų, susipažinusių mokslo įstaigoje arba darbe, sumažėjo perpus. Užtat nuolatos daugėja pažinčių internete. Tai nėra keista. Pirma, žmones traukia lengva galimybė susipažinti: užtenka tiesiog nusiųsti žmogui pranešimą, o paskui galima susirašinėti kiek nori, neskiriant tikrų pasimatymų, kuriems reikia daug laiko ir pastangų... Antra, iš susirašinėjimo, paskyrų socialiniuose tinkluose ir profilių įvairiuose tinklalapiuose apie žmogų kartais galima sužinoti daugiau negu asmeniškai bendraujant ir nustatyti, ar jis tinka. O pereiti prie realaus bendravimo, jei atsiranda toks būtinumas, - ne problema. Be to, internetas suteikia galimybę būti visada pasiekiamam. Bendrauti internetu galima iš bet kurios pasaulio vietos. Britų specialistai teigia, kad iki 2040 metų 70 proc. santuokų bus sudaromos susipažinus internete. Gali būti, kad tokioms poroms bus sudaroma galimybė oficialiai įregistruoti santuoką specialiuose tinklalapiuose. Tai tikrai sudomins tuos, kas esamu metu dėl kokių nors priežasčių neturi galimybės susitikti tikrovėje.

Laisvalaikis

Mūsų prosenelės laisvalaikį leisdavo megzdamos ir siuvinėdamos, močiutės ir mamos - prie televizoriaus. Tie, kam šiandien mažiau kaip 50, įprato leisti laiką prie kompiuterio. Specialistai teigia, kad 40 proc. šeimų tėvai naudotis įvairiais elektronikos prietaisais mokosi iš vaikų. Beveik pusė suaugusiųjų iš 200 apklaustų šeimų, turinčių mokyklinio amžiaus vaikų, mokslininkams prisipažino, kad būtent vaikai supažindino juos su aukštosiomis technologijomis. Tie, kam mažiau kaip 15, nuo gimimo buvo apsupti elektronikos, ir jiems yra gerokai lengviau susipažinti su technikos naujovėmis negu tai kartai, kuri gimė „prieškompiuterinėje“ eroje.

Anksčiau ar vėliau karta „Next“ taip pat pasens. Bet kažin ar šių žmonių senatvė bus panaši į senatvę tų, kuriems dabar per 60. Tikriausiai jie ir sulaukę 80-ies nesiskirs su elektroniniais žaisliukais (jei, aišku, leis sveikata ir regėjimas), o mėgstamiausias užsiėmimas išėjus į pensiją tikriausiai bus naršymas internete ir lindėjimas socialiniuose tinkluose. Beje, gali būti, kad ir socialinius tinklus pakeis kažkas kita... Galbūt bus išrasti specialūs įrenginiai, kurie palengvins senukų bendravimą su aplinkiniu pasauliu.

Judrumas

Šiandien gydytojai labai nerimauja dėl nejudrios gyvensenos plitimo, kuri sukelia daugybę sveikatos problemų. Mūsų amžininkams lieka vis mažiau būtinybės išeiti iš namų, nes bendraujama elektroniniu paštu ir įvairiais kitais elektroniniais komunikatoriais. Pervesti pinigus taip pat galima internetu ir įvairias prekes galima užsisakyti tiesiog į namus, neinant į parduotuvę. Žmonės labai ilgai sėdi prie kompiuterio, o tai gali baigtis osteochondroze, stuburo iškrypimais, pablogėjusiu regėjimu ir daugeliu kitų bėdų. Darbe taip pat daugiausia sėdima prie kompiuterio. Jei tikėsime tyrimo rezultatais, paskelbtais žurnaluose „Medicine & Science“ ir „Sport & Exercise“, moterys pasyviai praleidžia vidutiniškai 535, o vyrai - 565 minutes. Vyrai fiziškai aktyvūs būna vidutiniškai 2,9 min. per dieną, moterys - 2,4 min. Tačiau esama ir gerų naujienų. Nekyla abejonių, kad laikui bėgant daugės nuotolinio darbo vietų. Be to, komunikavimo įrenginiai taps vis kompaktiškesni ir patogesni naudoti, todėl bus visiškai nebūtina sėdėti krėsle priešais monitorių. Vis daugiau žmonių naudosis portatyvinėmis komunikavimo priemonėmis, kurias bus galima pasiimti su savimi į parduotuves, keliones, kavinę, pasivaikščiojimą... Nesant būtinybės vaikščioti į darbą biure, žmonės ims daugiau keliauti, iškylauti, taigi gyventi aktyviau ir sveikiau.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder