Pasaulyje dar niekad nebuvo tiek daug milijardierių

Pasaulyje dar niekad nebuvo tiek daug milijardierių

Praėjus daugiau nei dvejiems metams po finansų krizės pasaulyje gerokai išaugo milijardierių skaičius. "Forbes" sudarytame turčių sąraše yra 1 tūkst. 210 vadinamųjų dolerinių milijardierių - beveik 200 daugiau nei metais anksčiau.

Turtingiausiu pasaulio žmogumi išliko meksikietis Karlosas Slimas (Carlos Slim). 71 metų telekomunikacijų magnato turtas vertinamas daugiau kaip 74 mlrd. dolerių.

JAV verslo žurnalas "Forbes" turtingiausių pasaulio žmonių sąrašą sudarė jau 25 kartą. Antrasis jame yra "Microsoft" įkūrėjas Bilas Geitsas (Bill Gates) su 56 mlrd. ir investuotojas Vorenas Bafetas (Warren Buffett) su 50 mlrd.

Seniausias pasaulio milijardierius yra 100-metis AMAG įkūrėjas šveicaras Valteris Hefneris (Walter Haefner), kurio turtas vertinamas 4 mlrd. Tuo tarpu jauniausias turčius jau nebe 26 metų "Facebook" įkūrėjas Markas Cukenbergas (Mark Zuckenberg), susikrovęs 13,5 mlrd., bet aštuoniomis dienomis jaunesnis jo kompanionas Dastinas Moskovicas (Dustin Moskovitz), uždirbęs 2,7 mlrd.

Superturtuolių sostinė jau yra nebe Niujorkas, o Maskva. Jei prieš dešimt metų pusė milijardierių gyveno JAV, tai dabar tokių yra tik trečdalis. Azija šiuo metu turi daugiau milijardierių nei Europa. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder