Praėjus 18 mėnesių po dantų operacijos, amerikietė vis dar šneka su europietišku akcentu.
56 metų mokesčių konsultantės Karen Butler iš Toledo, Oregone, gyvenimą pakeitė dantų operacija, kurios metu jai įdėti protezai. Be to, po procedūros ji ėmė kalbėti su akcentu, kuris, vienų teigimu, būdingas rytų europiečiams, kitų – švedams ar britams, rašo telegraph.co.uk.
2009 metų lapkritį dėl dantenų uždegimo K. Butler teko pašalinti visus viršutinius ir priekinius apatinius dantis. Praėjus savaitei po operacijos, tinimas atslūgo, tačiau moteris vis dar kalbėjo keistai. Odontologas jai sakė, kad tiesiog reikia priprasti prie naujų dantų.
Tačiau savaitės bėgo, o niekas nesikeitė. Tuomet K. Butler ėmė ieškoti informacijos internete ir nusprendė kad jai – Užsienietiško akcento sindromas. Žinoma vos kelios dešimtys šios ligos atvejų.
Šis sindromas dažniausiai pasireiškia po smegenų traumos. Nors tai nėra įprastas dalykas, neurologai per savo karjerą susiduria su mažiausiai vienu tokiu atveju, teigė Helmi Lutsepas iš Oregono sveikatos ir mokslų universitetų. Kartais žmogus tiesiog kalba kiek kitaip, o kartais tai būna ryškiai girdimas akcentas.
„Tiksliai nežinome, kaip ar kodėl tai nutinka, bet tai paprasčiausiai paveikia kalbos ritmą. Esu visiškai įsitikinęs, kad tai tikras reiškinys. Žmonės to neišsigalvoja“, – teigė jis.
Tačiau K. Butler nemano patyrusi insultą ar smegenų traumą. Ji teigė bandžiusi išsitirti ir pasidaryti smegenų nuotrauką, tačiau jos medicininis draudimas tokios procedūros neapmokėjo.
„Nieko blogo, jei šneki su akcentu“, – sakė ji.
Kalbėdama moteris sako savo akcento negirdinti, tačiau teigia jaučianti, kad kitaip taria žodžius.
Rašyti komentarą