Populiariausi vardai tarp genijų

Populiariausi vardai tarp genijų

Genealogijos tyrimų organizacijos "MooseRoots" specialistai surinko 14 750 pasaulio genijų vardų ir sudarė 15 populiariausių sąrašą. Tyrėjai taip pat atkreipė dėmesį, ar šie vardai vis dar populiarūs ir šiandien, rašoma leidinyje "The Daily Mail".

Genijų sąraše - filosofų, matematikų, mokslininkų, dailininkų, kompozitorių, Nobelio ir Makartūrų fondo (John D. and Catherine T. MacArthur Foundation) premijų laureatų vardai. Iš jų buvo sudarytas sąrašas iš 15 populiariausiųjų.

Džonas

Sąraše lyderiauja Džonas (John, liet. Jonas), laikomas ir labiausiai paplitusiu krikščionišku vardu. Šiandien šis vardas vis dar paplitęs JAV, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Švedijoje ir kt. šalyse. Tarp genialių šio vardo turėtojų sąrašo sudarytojai išskyrė muzikantą Džoną Lenoną (John Lennon) ir chemiką Džoną Daltoną (John Dalton).

DŽONAS Daltonas ir Džonas Lenonas.

Robertas

Antroje vietoje - Robertas. Šis vardas prarado populiarumą JAV, tačiau įeina į 200 populiariausiųjų sąrašą Islandijoje, Naujojoje Zelandijoje, Škotijoje ir Airijoje.

Tarp genialių vardo turėtojų buvo išskirti amerikiečių poetas Robertas Frostas ir Nobelio premijos (fizikos srityje) laureatas JAV astronomas Robertas Vudro Vilsonas (Robert Woodrow Wilson)

ROBERTAS Frostas (kairėje) ir Robertas Vudro Vilsonas.

Viljamas

Trečią poziciją populiariausių vardų tarp genijų sąraše užima Viljamas (William). Beje, 2014 metais Norvegijoje ir Švedijoje šiuo vardu buvo pavadinti dauguma berniukų.

Genijai - anglų dramaturgas Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) ir JAV rašytojas Viljamas Folkneris (William Faulkner).

Viljamas Šekspyras ir Viljamas Folkneris.

... ir kiti

Toliau genijų sąraše - Čarlzas, Deividas, Džeimsas, Ričardas, Johanas, Polas, Tomas, Piteris, Džozefas, Meri ir Elizabet. Taigi čia esama tik dviejų moteriškų vardų.

Tarp vyriškų genijų vardų rečiausi - Johanas, būdingas Vokietijai.

Šiandien

Kokių šiuolaikinių vardų turėtojai ateityje taps genijais, parodys laikas. Svetainės "Baby Name Wizard" duomenimis, šiuo metu Europoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynuose populiariausias vaiko vardas yra Sofija (Sophia). Šis vardas Klaipėdoje 2015 m. pirmąjį pusmetį buvo trečias po Emilijos ir Austėjos.

Populiariausias berniukų vardas įvairiose pasaulio šalyse - Mohamedas. Tiesa, mūsų šalyje tarp populiariausiųjų šio vardo nėra.

Lietuvoje

VĮ Registrų centro duomenimis, pastarąjį pusmetį Lietuvoje populiariausi naujagimių vardai buvo Emilija, Liepa, Kamilė ir Dominykas, Matas, Nojus, o 2015 m. pirmąjį pusmetį pirmavo Emilija, Austėja, Viltė bei Lukas, Matas, Jokūbas. Šie vardai mūsų šalyje populiarūs jau apie 15 metų. O, pavyzdžiui, 1999 m. labiausiai iš visų tėvams patiko vardai Gabrielė, Karolina, Greta ir Lukas, Mantas, Tomas.

Lietuvos civilinės metrikacijos skyrių duomenimis, populiariausiame mergaičių vardyne esama daugiau baltiškų vardų, o berniukų - krikščioniškų.

Tarp dažniausių praėjusio amžiaus mūsų šalies gyventojų vardų buvo Ona (populiariausias 20 amžiaus 3-6 dešimtmečiais), Irena, Janina ir Jonas, Vytautas, Antanas.

Vardas Ona tapo retas, o Jonu kasmet vis dar pavadinama bent po porą šimtų berniukų.

Rečiausi vaikų vardai Lietuvoje 2015 m. - Šiaurė, Enzas, 2014 m. - Ganaslingailė, Etunijus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder