Kitas mokslininkų žingsnis bus ieškoti išsilaikiusioje medžiagoje gyvų ląstelių.
„Viskas, ko mums reikia klonavimui, yra viena gyva ląstelė – tai reiškia, kad ji gali savarankiškai reprodukuotis. Tuomet mums nekiltų problemų padauginti ją iki dešimčių tūkstančių ląstelių“, - sakė profesorius Semionas Grigorjevas.
Tačiau mokslininkų „Juros periodo parko“ stiliaus ambicijos atgaivinti prieš kelis tūkstančių metų išnykusį milžinišką žinduolį yra kiek perdėtos.
„Mes viliamės, kad mūsų regiono amžinajame įšale pavyko išlikti keletui gyvų ląstelių. Nors tai mažai tikėtina“, - sakė S. Grigorjevas ir paaiškino: tam, kad išliktų gyvų ląstelių, palaikai turi būti pastovioje temperatūroje nuo -4 iki -20 laipsnių Celsijaus.
Anksčiau buvo pranešta, kad rusams pavyko rasti gyvų mamuto ląstelių, tačiau, pasak mokslininko, tai įvyko dėl vertimo klaidos – ląstelės buvo tiesiog „nepažeistos“.
„Mes radome nepažeistų ląstelių, su pilnu branduoliu“, - aiškino mokslininkas, bet pridūrė, kad jeigu pavyktų rasti gyvų ląstelių, to pakaktų padaryti gyvam klonui.
Gerai išsilaikę mamuto palaikai buvo rasti prieš savaitę 5-6 m gylyje tunelyje, kurį iškasė vietos gyventojai, ieškodami retų ir vertingų mamuto ilčių.
Rašyti komentarą