Saudo Arabijoje tik moterys galės pardavinėti apatinį trikotažą moterims

Saudo Arabijoje tik moterys galės pardavinėti apatinį trikotažą moterims

Saudo Arabija pirmadienį pranešė, kad pradės vykdyti įstatymą, kuris leidžia tik moterims dirbti moteriško apatinio trikotažo ir drabužių parduotuvėse, informuoja "telegraph.co.uk".

Įstatymas, draudžiantis vyrams dirbti moteriškų drabužių ir kosmetikos parduotuvėse, buvo priimtas 2006 metais, bet nebuvo taikomas iš dalies dėl konservatyvių religijos atstovų, kurie prieštarauja, kad moterys dirbtų prekybos centruose, nes ten renkasi ir vyrai.

Saudo Arabijos moterims atsibodo pirkti apatinį trikotažą iš vyrų. Jos boikotuoja apatinio trikotažo parduotuves ir taip daro spaudimą įdarbinti moteris. Vyriausybės sprendimas taikyti įstatymą įsigalios ketvirtadienį.

Saudo Arabija laikosi labai konservatyvios islamo formos - vahabizmo. Šalies religinė policija verčia laikytis griežtų islamo reikalavimų, kurie vienoje draugijoje vyrams ir moterims leidžia būti tik jei jie yra giminės. Saudo Arabijoje vyrai ir moterys yra griežtai atskirti. Tačiau segregacija netaikoma visose srityse. Moterys Saudo Arabijoje eina aukštas dėstytojų pareigas universitetuose, dirba inžinierėmis, gydytojomis, medicinos seselėmis ir įvairiose kitose profesijose.

Per pastarąsias savaites moteriško apatinio trikotažo parduotuvėse jau pradėjo dirbti moterys. Dėl vyriausybės sprendimo taikyti įstatymą tūkstančiai vyrų neteks darbo. Šalies darbo ministerija pranešė, kad dėl pardavėjų darbo jau kreipėsi 28 tūkst. moterų, daugiausia - imigrantės iš Pietų Azijos.

Aukščiausias Saudo Arabijos dvasininkas pasisakė prieš Darbo ministerijos sprendimą taikyti įstatymą ir teigė, kad jis prieštarauja islamo nuostatoms.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder