Sudėtingas meilės iliuzijų mechanizmas

Sudėtingas meilės iliuzijų mechanizmas

Įsimylėjimas ir iliuzijos – du skirtingi dalykai. Galima būti įsimylėjus ir neturėti jokių iliuzijų dėl meilės objekto. O galima nebūti įsimylėjus ir puoselėti iliuzijas, paskui dėl to smarkiai nukentėti. Labai svarbu suvokti skirtumą, kad galėtumėte kurti abipusį meilės ryšį.

Visos meilės iliuzijos liečia tik tai, kaip į jus žiūri kitas žmogus. Iliuzijos yra įsivaizdavimai , kaip kitas jus myli, kaip jis priklauso nuo jūsų, kaip vertina jus ir kaip geidžia jūsų, kai iš tikrųjų viso to nėra, aiškina psichologė Marina Komissarova (econet.ru).

Pasitaiko net taip, kad žmogus dar neįsimylėjęs, o jau kuria iliuzijas, koks neabejingas jam yra kitas asmuo. Gailisi jo, užjaučia, gal net įsimyli, o paskui nustebęs suvokia, kad antrajam yra visai nereikalingas. O juk ir buvo nereikalingas ar bent reikalingas kur kas mažiau, nei įsivaizdavo.

Iliuzijos visada susijusios su kito žmogaus jausmais jums. Iliuzijos visada bus greitas, saldus maistas jūsų savivertei. Viskas puiku, mane myli, visi mato, kad esu kietas, arba ne visi, o tik vienas konkretus žmogus. Jis jaučia, supranta.

Iliuzijos pavojingo tuo, kad padaro jus ne paprasčiausiai aklu, o priverčia gyventi paralelinėje realybėje. Tai tolygu bandymui pasinaudoti skalbykle kaip šaldytuvu ar langu kaip durimis. Iliuzijos verčia neadekvačiai suvokti dalykus ir žmones. Jūs imate bendrauti su jais iš savo suvokimo taško, o jūsų suvokimas – nerealistiškas, neatitinka tikrovės. Jūs tampate pažeidžiamas, atliekate kvailus ir sau kenksmingus poelgius.

Priešinga savybė – empatija. Empatija – tai sugebėjimas tiksliai pajausti ir suprasti, kaip į jus reaguoja kiti, ką jaučia, ko tikisi iš jūsų. Mūsų smegenys sugeba pagauti daugybę signalų iš kito žmogaus (vizualinių, garsinių, taktilinių), išanalizuoti milžiniškus informacijos kiekius, padaryti teisingas išvadas, ko nori kitas žmogus.

Mūsų empatijos galimybės yra didelės, tačiau iš tikrųjų dauguma žmonių ne tik nejaučia signalų, bet ir negirdi žodžių, nepastebi akivaizdžių poelgių, nes stengiasi matyti tik tai, kas atitinka jų pageidaujamą vaizdą, o visa kita išfiltruoja ir iškreipia.

Tai yra vienintelė iliuzijų ir to keisto aklumo, kuris būdingas daugumai įsimylėjėlių, priežastis. Kuo stipresnis įsimylėjimas, potraukis, tuo daugiau iliuzijų sukuriama. Iš pradžių iliuzijos būna panašios į subtilų „fotošopą“, panaikinantį smulkius trūkumus ir paryškinantį privalumus, o paskui žmogus uždažo realybę ir ima ant viršaus piešti savo piešinį.

Pats įsimylėjimas, susižavėjimas reiškia didelę subjektyvią kito žmogaus reikšmę jums (jis jums įdomus, svarbus, patrauklus). Tai ne iliuzijos, o jūsų realios emocijos, jūsų jausmai tam žmogui. Kiek daug vietos jis užima jūsų galvoje, kiek minčių jam skirta, kaip stipriai jaudina jūsų širdį, pagreitina pulsą, kaip patenka į akiratį. Atkreipkite dėmesį, kad tai – ne iliuzijos, o jūsų realūs išgyvenimai, jūs tai jaučiate fiziškai, savo kūnu. Tai – ne apgaulė, o realybė. Jūs įsimylėjote.

O iliuzijos – tai jo požiūrio į jus įsivaizdavimas, jeigu jis neatitinka realybės. Jūsų santykis su juo – tai realybę, jį jaučiate savo kūnu. O jo santykio su jumis, kurį piešiate savo vaizduotėje, negalite matyti realistiškai. Jūs galite matyti tik savo iliuzijas

Iliuzijos gali paversti jums abejingą žmogų, kuris jus traukia, taip pat susidomėjusiu, įsimylėjusiu, kenčiančiu. O realybėje jis žiūri į jus kaip bet kuris kitas žmogus, beveik abejingai, kai jūsų galvoje vyksta ištisos dramos su jo aistringu pavidalu. Tai yra iliuzijos.

Pakartokime dar kartą. Jūsų įsimylėjimas – tai jūsų santykis su žmogumi. Tai fizinė realybė. Iliuzijos – tai jūsų išgalvotas kito žmogaus santykis su jumis. Jis nebūtinai turi būti toks pat kaip jūsų įsimylėjimas ir nebūtinai papildyti jį.

Savo galvoje galite planuoti laisvalaikį, išvykas, vestuves su žmogumi, užpildyti juo visą savo vidinį gyvenimą, įsivaizduoti sekso scenas su juo, kalbėtis mintyse, kai išoriniame gyvenime jo praktiškai nėra arba yra visai kitoks.

Iliuzijos, kurios sukelia ekstazę ir dvasinį pakilimą, ima augti ir gana greitai virsta beveik haliucinacijomis. Skirtingai nuo psichikos ligonio, sveikas žmogus tarytum suvokia, kad tai yra jo svajonės. Tačiau tos svajonės būna tokios ryškios, sukelia tokias audringas reakcijas, kad žmogus jau ir realybę pradeda matyti jų spalvomis, ypač jei pasitaiko kokių nors kontaktų su mylimuoju, kurie duoda peno naujoms fantazijoms.

Kai įsimyli žmogus, kuriam nereikia sustiprinti savo savivertės kito žmogaus dėmesiu, jis neims kuri iliuzijų. Jis mato ir suvokia, kaip kitas vertina jį, ką jam jaučia. Įsimylėjusį žmogų iš šalies atskirs bet kas, kas moka stebėti. Jis akių nenuleidžia nuo savo jausmų objekto, ieško kontakto su juo. Nelabai įsimylėjęs nebus toks aktyvus, bet vis dar bus linkęs bendrauti. Nemylintis ima vengti artumo, jam nemalonu dalyvauti kito gyvenime ir laiko gaila, nors jis bijo įskaudinti ir teisinasi. Tai pastebi visi, kurie turi progos stebėti porą iš šalies. Bet to nemato tas, kuris įsimylėjęs ir kuriam reikia kito dėmesiu padidinti savo savivertę – užsidėti ant galvos karūną.

Žmogus be karūnos gali labai smarkiai žavėtis kitu (padaryti jį svarbiausia savo gyvenimo figūra, tai yra, jis gali mylėti labai stipriai ir giliai. Tačiau tokia pat meile jį mylės ir kitas. Jie abu augs, prisiriš, apaugs turtu, vaikais, anūkais, sukurs naujas bendras teritorijas. Jie globos vienas kitą, keis vienas kitą, taps artimomis sielomis. Bet tai vyks realybėje, ir nė vienas nekurs iliuzijų apie kitą savo galvoje. Todėl nė vienam iš tokios poros nepavyks netikėtai nustoti kito mylėti. Kuo ilgiau pora sudarys balansą, tuo stipresnis ir tvirtesnis bus jos ryšys.

Kai vienas augina iliuzijas ir tose iliuzijose sąveikauja su išgalvota figūra, o kitas atsiskiria ir sumažina pirmojo reikšmingumą, atšąla ir susidomi kažkuo kitu, praranda ryšį, gali įvykti tragedija. Iliuzijas auginęs žmogus netikėtai pastebės, kad jo meilės objektas žvelgia į jį abejingomis akimis. Iliuzijų uždanga nukris ir jo pasaulis ims griūti, nes savo meilę jis augino fiziškai. Ji nebuvo iliuzija. Iliuzija buvo tik antrojo jausmai jam, kurių realybėje nebuvo.

Kai kurie žmonės, norėdami atsikratyti iliuzijų, ima analizuoti, ar iš tikrųjų jie taip smarkiai įsimylėję. Padarę išvadą, kad taip ir net labai, jie palaiko savo įsimylėjimą toliau. Kuo čia dėta jūsų meilė? Jūsų meilė, žinoma, yra. Bet jeigu neegzistuoja kito žmogaus meilė jums, tai jums teks su savo meile kažką daryti, kitaip ji jus pražudys.

ALFA

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder