Sušius japonė pavertė meno kūriniais

Sušius japonė pavertė meno kūriniais

Visame pasaulyje žinomas tradicinis japonų patiekalas sušis menininkės rankose tapo meno kūriniu. Japonė Takayo Kiyota stebina pasaulį išraiškingais sušių piešiniais bei Tokijuje rengia sušio meno kursus.

„Japonijoje kiekvienuose namuose ant pietų stalo yra patiekiama ryžių ir jūros dumblių. Net persikrausčiusi gyventi viena, kasdien gamindavau sušį. Atsirado noras kažką iš to sukurti, kažkaip pakeisti. Taip viskas ir prasidėjo“, – pasakoja sušio menininkė Takayo Kiyota.

Sušis – retai asocijuojasi su menu, tačiau būtent šis patiekalas tapo japonei savotiška drobe. Menininkė yra sukūrusi daugiau nei 200 sušio piešinių. Juose ir paprasti elementai, ir sudėtingi istorinės tematikos atvaizdai.

Menininkė teigia, kad kurti meniškus sušius jai yra įdomu, nes čia svarbu galvoti ne tik apie formą ar spalvą, bet ir apie skonį.

„Mes juos valgome. Taigi, jei tiesiog nupieštum paveikslėlį, galbūt tai neturėtų tokios įtakos. Tai nėra tiesiog kažkas, traukiantis akį, tai yra visapusiškas pojūtis“, – sako Takayo Kiyota.

Didžiulio dėmesio sulaukusi menininkė įgytais įgūdžiais nusprendė pasidalyti ir su kitais. Ji šalies sostinėje Tokijuje rengia sušio meno kursus.

„Jaučiuosi sukūrusi kažką meniško, o ne valgomo. Gali sušius ne tik valgyti, bet ir jais pasidžiaugti. Tai labai smagu“, – tvirtina kursų dalyvė Junko Saito.

Tiems, kurie negali dalyvauti menininkės organizuojamuose kursuose Tokijuje, ji yra išleidusi knygą „Besišypsantis sušio gabalėlis“, kurioje rašoma, kaip patiems pasigaminti įspūdingų sušių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder