Tyrimai: jogurto vartojimas mažina infarkto riziką

Tyrimai: jogurto vartojimas mažina infarkto riziką

Naujausi moksliniai tyrimai patvirtino, kad aukštą kraujospūdį turintiems vyrams ir moterims, kurie suvartoja daugiau kaip po dvi porcijas jogurto per savaitę, rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis sumažėja maždaug 20 proc.

Kaip skelbia portalas dairyreporter.com, Bostono universiteto Medicinos mokyklos tyrėjai išanalizavo duomenis, kuriuos pateikė daugiau kaip 55 tūkst. moterų bei 18 tūkst. vyrų.

Tiriamieji pildė klausimynus apie mitybą, pagal kuriuos buvo vertinama, kiek šie žmonės vidutiniškai suvartodavo jogurto.

Tyrimas, paskelbtas žurnale „American Journal of Hypertension“, atskleidė, kad sergančioms hipertenzija moterims, kurios suvalgydavo bent po dvi jogurto porcijas per savaitę, insulto ar infarkto tikimybė sumažėjo 30 proc., o vyrams - 19 procentų.

Mokslininkų vertinimu, žmonėms, kuriems gresia širdies ligos, naudą teikia natūralios jogurto fermentacijos ir jame esančio kalcio derinys.

Ankstesni tyrimai atskleidė, kad kalcis yra svarbus normaliam širdies ritmui ir atsipalaidavimui, o probiotikai, kurių yra raugintuose produktuose, sietini su sumažėjusiu kraujospūdžiu.

Natrio, kuris didina arterinį kraujo spaudimą, jogurte yra nedaug. Be to, net riebus jogurtas turi nedaug cholesterolio.

Daugkartiniai moksliniai tyrimai patvirtina, kad jogurtas yra vertingas baltymų šaltinis.

Jogurte esančios aktyvios gyvosios bakterijų kultūros išskiria fermentus, skaidančius pieno cukrų laktozę, todėl jį gali toleruoti ir laktozei jautrūs žmonės.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder