Tyrimas: dešiniųjų pažiūrų kandidatai - gražesni

Tyrimas: dešiniųjų pažiūrų kandidatai - gražesni

Dešiniųjų kandidatai yra gražesni nei kairiųjų pažiūrų jų kolegos, rodo švedų ir suomių ekonomistų atliktas tyrimas.

Anot jų, tai gali būti naudinga per rinkimus, praneša naujienų agentūra AFP.

„Vienas galimas paaiškinimas – žmonės, kurie mano, kad yra gražūs, linkę būti mažesniais visuotinės lygybės šalininkais ir palaikyti dešiniuosius“, – teigė vienas tyrimo autorių Niclasas Berggrenas.

Tyrimo metu lyginti 2003 metų parlamento ir 2004 metų savivaldos rinkimų Suomijoje rezultatai, taip pat rengta internetinė ne Suomijoje gyvenančių žmonių apklausa, per kurią vertintas 1357 rinkimuose dalyvavusių suomių kandidatų grožis.

Daugiau kaip 2,5 tūkst. ne Suomijos gyventojų parodytos visų kandidatų nuotraukos, tačiau apklausos dalyviai nežinojo, kuriam politinio spektro galui kandidatai atstovauja. Jie kandidatus turėjo įvertinti balais nuo 1 (labai negražus) iki 5 (labai gražus).

„Padarėme dvi svarbiausias išvadas. Pirma, nustatėme, kad dešiniųjų kandidatai atrodo gražesni nei kairiųjų. Antra, aptikome, kad didesnis grožis lemia didesnį skaičių balsų dešiniesiems“, – teigiama tyrimo ataskaitoje.

N. Berggrenas pažymėjo, kad keletas tyrimų parodė, jog gera išvaizda padeda pritraukti daugiau balsų, tačiau šis tyrimas buvo pirmasis bandymas tai analizuoti atsižvelgiant į politines pažiūras.

Komentuodamas tyrimo rezultatus jis teigė, kad pasaulio mastu kairieji tradiciškai linkę laikytis racionalesnio požiūrio, o dešinieji tuo metu labiau suvokia grožio svarbą, ir nurodo Ronaldo Reagano ir Sarahos Palin pavyzdžius.

Tyrimas taip pat parodė, kad grožis didesnę naudą duoda savivaldos rinkimuose, o ne nacionaliniuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder