Ultraminimalizmas,  „Op Art“ ar Izometrija: ką matysime šių metų 2020 reklamos dizaine?

Ultraminimalizmas, „Op Art“ ar Izometrija: ką matysime šių metų 2020 reklamos dizaine?

Sudėtingos sąvokos  paprastai ir kas bus madinga šiais metais – naujausiomis įžvalgomis dalinasi vyriausioji reklamos agentūros „Stand Up“ grafikos dizainerė Viktorija Ivanova.

Namų darbai atlikti: informacijos srautas apie naujienas išanalizuotas ir įvertintas - juk parduoda tas, kuris atkreipia į save dėmesį reklamoje, nuolat domisi naujovėmis ir besikeičiančiais vartotojų įpročiais. Norintiems būti ant bangos grafinio dizaino pasaulyje šiais metais – karščiausių tendencijų TOP 8.

    1.     Ultraminimalizmas

      Minimalistinis minimalizmas arba tiesiog ultraminimalizmas prisikėlė naujam gyvenimui. Pagrindinė priežastis – visaapimantis verbalinis ir vizualinis informacinis triukšmas. Vartotojų akys ir ausys pasiilgo paprastumo ir esmės. Todėl ultraminimalazmo technikoje naudojami tik būtiniausi dalykai, ribota spalvų paletė, paprastos formos.

        Autorius: Studio Reko

        2.     Neonas ir fluorescencija

          Vartotojų dėmesiui atkreipti prekės ženklai šiais metais ima drąsiau naudoti rėkiančias spalvas ir neįprastas jų kombinacijas. Aukštųjų technologijų era, pripildžiusi žmonių kasdienybę, vizualinėje reklamoje skatina pritaikyti futuristines ar virtualaus pasaulio tematikas. Efektui išgauti naudojamos sodrios spalvos, neonas, kiberpankui būdinga gličo estetika.

          Kalbant apie spalvas, dvispalviškumas (duotone) bei spalvų perėjimai (gradients) šiemet bus irgi populiarūs.

            Autorius: Vuk N

            3.     „Line Art“

              Vienas pagrindinių elementų grafiniame dizaine – linija. Tiesūs elementai asocijuojasi su technologijomis, lenktos linijos - su gamta. Šiai metais dizaine linijos sujungiamos į vieną visumą, grakštėja ir plonėja visa geometrija. „Line Art“, kaip ir minimalizmo kryptis, skatina reklamos kūrėjus tapti vartotojų atžvilgiu mažiau įkyriais, traukti jų dėmesį linijų švarumu ir elegancija.

                Autorius: Nuara Markaryan

                4.     Asimetrija

                  Simetriškas objektų išdėstymas, kvadratiniai tinkleliai – nusibodęs standartas iš praeities. Todėl simetriškos kompozicijos užleidžia vietą asimetriškumui ir „neišbaigtumui“. Tai leidžia dizaineriams efektyviai ir ilgesniam laikui patraukti vartotojų dėmesį – tarytum ištrinamos suvokimo ribos skatina ilgiau tyrinėti kompozicijas.

                    Autorius: Atipus Barcelona

                    5.     Neįprasta tipografika ir šriftų įvairovė

                      Vis daugiau prekės ženklų reklaminėje komunikacijoje atsisako vaizdų ir naudoja tik tipografiką. Tekstiniam žinutės perdavimui pasitelkiami populiarėjantys nestandartiniai, įvairių formų ir linijų šriftai. Vienas madingiausių sprendimų dizaine – tekstų ir grafikos junginys, kai raidės dekoruojamos gėlėmis, geometrinėmis figūromis ir kitais įdomiais elementais.

                        Autorius: Pixel surpluscaio

                        6.     „Op Art“ arba formų deformacija

                          Abstrakčios, deformuotos objektų kompozicijos pažeidžia standartinio suvokimo taisykles. Vartotojų smegenys siunčia signalą sustoti ir suvokti vaizdo esmę. Nors grafika išlieka statiška, optinė iliuzija sukelia dinaminio žaismo pojūtį. Ši technika ypač tinka reklaminiuose plakatuose.

                          Autorius: Matt Luckhurst

                          7. Izometrija iliustracijose

                          3D objektų vaizdavimas 2D dimensijoje (izometrija) tampa dar labiau paklausesne technika nei anksčiau. Susidaro įspūdis, kad nedidelėje erdvėje sutalpinama visa visata. Išgaunamas paprastumas, aiškumas ir švarumas su gylio efektu šį iliustravimo būdą paverčia pranašesniu už plokščią („flat“) dizainą. Izometrija pravers kuriant infografikas, prezentacijas ir svetainių dizainą.

                            Autorius: Jack Usephot

                            8.     3D formos

                              Viena pastoviausių tendencijų grafiniame dizaine - 3D objektų vaizdavimas, kurį dizaineriai papildo elementais, pritaikomais tūriniams objektams. Trimatis dizainas, papildytas metalo, stiklo, plastiko, kailio ir kitomis tekstūromis traukia dėmesį estetiškumu ir tikroviškumu.

                              Būsite pastebimi, įdomūs ir kitokie vizualinėje reklamoje, kai kaskart generuodami idėjas eksperimentuosite.

                              Autorius: Mike Campau

                              Rašyti komentarą

                              Plain text

                              • HTML žymės neleidžiamos.
                              • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
                              • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
                              Sidebar placeholder