Uma Turman - Holivudo intelektualė

Uma Turman - Holivudo intelektualė

Vienai gražiausių ir intelektualiausių Holivudo žvaigždžių Umai Turman (Uma Thurman) balandžio 29 dieną sukako 50 metų.

Aktorė gimė 1970 m. balandžio 29-ąją Bostone. Jos mama Nena - švedė, buvusi garsi modelis, vėliau tapusi psichoterapeute.

O tėtis Robertas Turmanas, rašytojas, Kolumbijos universiteto profesorius, yra pirmasis istorijoje amerikietis, tapęs budistų vienuoliu. Neįprastą vardą Uma gavo dėl tėvo aistros Rytų religijoms.

Ji buvo pavadinta indų šviesos ir grožio deivės Umos Karunos vardu. Vaikystėje Uma Karuna ilgai gėdijosi savo neįprasto dvigubo vardo, bet vėliau ėmė juo didžiuotis. Apsilankiusi Japonijoje, aktorė pastebėjo, kad japonai varžosi vadinti ją vardu. Pasirodo, japoniškai jis reiškia „arklys“.

O išvertus iš hindi jo reikšmė yra „teikianti palaimą“. Mokykloje Uma gėdijosi ne tik vardo, bet ir savo išvaizdos bei aukšto ūgio. Tačiau jau mokykloje ji pabandė vaidinti scenoje ir aktorės amatas jai labai patiko. Penkiolikametė Uma metė mokyklą ir išvažiavo į Niujorką, tvirtai pasiryžusi tapti profesionalia aktore.

Atvykusi į Niujorką su pradiniu 300 dolerių „kapitalu“, Uma pradėjo ieškoti būdų, kaip išgyventi. Iš pradžių ji dirbo indų plovėja ir laisvalaikiu lakstė po atrankas, bandydama prasimušti į fotomodelius.

Praėjus vos pusmečiui, ji jau pateko ant garsių žurnalų „Glamour“ ir „Vogue“ viršelių. Paskui ji buvo pakviesta vaidinti T.Giliamo filme „Barono Miunhauzeno nuotykiai“. Tikrojo populiarumo Uma sulaukė ekranuose pasirodžius filmui „Henris ir Džuna“, kuriame suvaidino rašytojo Henrio Milerio žmoną.

Filmą cenzūra priskyrė prie pornografinių, tiesa, vėliau iš šios kategorijos jis buvo išbrauktas, o aktorė įgijo neoficialų „intelektualų sekso simbolio“ titulą. Iki šlovę atnešusio vaidmens K.Tarantino filme „Bulvarinis skaitalas“ U.Turman nusifilmavo11 filmų ir net buvo nominuota antipremijai „Auksinė avietė“, bet už vaidmenį K.Tarantino šedevre ji pelnė prestižiškiausios kino premijos „Oskaras“ nominaciją, o epizodas, kuriame ji su Džonu Travolta (John Travolta) šoka tvistą, tapo legenda.

Suvaidinusi viename iš daugiausiai aptarinėtų dešimtmečio filmų, tapusiu kultiniu, ji susipažino su režisieriumi, kurio mūza buvo ilgus metus. Bendradarbiavimą su K.Tarantinu ji tęsė ir po 2000-ųjų, kai ekranuose pasirodė abi „Nužudyti Bilą“ dalys. 2004 m. ji buvo nominuota „Auksiniam gaubliui“ ir dukart pelnė „MTV Movie Award“.

Įdomūs gyvenimo faktai
   
Uma Turman - tolima Anglijos karaliaus Edvardo I Ilgakojo, valdžiusio 1272-1307 m., palikuonė.

U.Turman ūgis - 182 cm, kojos dydis - 42.

Apie savo 42 dydžio pėdas aktorė juokauja taip: „Jūs kada nors matėte sekso simbolį, kuriam vietoj kojų - slidės?“

O štai Kventinas Tarantinas, priešingai, būtent jas dievina. Pasak legendos, būtent ši aplinkybė nulėmė aktorės pasirinkimą Mijos Voles vaidmeniui.

Uma - vegetarė nuo 11 metų ir jogos gerbėja.

Mėgstami ponios Turman hobiai - prižiūrėti sodą, žaisti su savo 4 šunimis ir megzti. „Tiesa, mano mezginiai gaunasi bjaurūs, aš jų neužbaigiu. Užtat procesas naudingas smegenims“, - aiškina ironiškoji Uma.

Nors nebaigė mokyklos, Uma Turman yra laikoma intelektualiausia Holivudo aktore dėl iš tėvų gauto filosofinio išsilavinimo.

Mėgstamiausia Umos knyga - „Pepė Ilgakojinė“, o mėgstamiausia aktorė - Meril Stryp (Meryl Streep).Mylima aktorės rašytoja - Ana Achmatova, kurią svajoja suvaidinti kine.

Aktorę kamuoja klaustrofobija - uždarų erdvių baimė.
   
Mėgstamas gražuolės skanėstas - šokoladas ir pistacijų ledai.
   
Dėl vaidmens „Nužudyti Bilą“ U.Turman per 6 savaites numetė 11 kg, valgydama tik mėgstamus ledus.
   
Draugai ją vadina tiesiog U.
   
Uma nemėgsta žiūrėti savo filmų ir niekada neskaito apie save spaudoje.
   
Aktorė dabar nerūko, o seniau dūmijo kaip garvežys. Tiesa, kai kada vieną kitą cigaretę prisidega.
  
Pirmoji Umos Turman meilė buvo keista: ji išsirinko girtuoklį ir mergišių, 12 metų vyresnį aktorių Gerį Oldmeną (Gary Oldman). Ne ką geriau jai pasisekė ir su antruoju vyru. Intelektualas Itanas Houkas (Ethan Hawke), kuriam Uma pagimdė du vaikus, įsigudrino ją apgaudinėti su jų vaikų aukle.

Tiesa, kai žmona ji paliko, gailėjosi ir skyrė jai knygą. Trečiojoje, oficialiai neįregistruotoje santuokoje su multimilijonieriumi Arpadu Biusonu (Arpad Busson), su kuriuo taip pat išsiskyrė 2014 m., jai gimė antroji dukra, dėl kurios globos teisių pora net teisėsi.
   
Yra žinoma, kad aktorė turi bėdų dėl kraujotakos sistemos, todėl gydytojai jai apskritai nerekomendavo gimdyti. Vis dėlto ji atliko asmeninį žygdarbį, išnešiojusi tris vaikus.
   
Aktorė daugybę metų draugauja su Ričardu Giru (Richard Gere) ir Pirsu Brosnanu (Pierce Brosnan). Su R.Giru ji remia Tibeto vienuolius. O P.Brosnanas kartą išgelbėjo Umos gyvybę: filmuojant „Nužudyti Bilą“, ant U.Turman vos neužvažiavo sunkvežimis su armatūra.

O ištraukti iš po jo narsiąją blondinę spėjo būtent buvęs Bondas. Aktorė patyrė smegenų sukrėtimą, susižeidė kelį ir kaklą. Dėl tos priežasties ji labai ilgai pyko ant K.Tarantino.
   
2000 m. Uma pasirašė 22 mln. dolerių vertės sutartį su „Lancome“. Tačiau vėliau prisiteisė iš jos dar 15 mln., kai prekės ženklas aktorės vardą ir nuotrauką naudojo jau pasibaigus sutarties terminui.
   
2018 m. vasarą aktorė įteikė prašymą gauti Švedijos pilietybei, ketindama ateityje įsikurti šioje šalyje. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder