Žmones į Marsą ketinanti siųsti bendrovė rado pirmuosius rėmėjus
Žmones į Marsą ketinanti siųsti bendrovė rado pirmuosius rėmėjus

Nyderlandų bendrovė, kuri planuoja 2023 metais visam laikui apgyvendinti pirmuosius žmones Marse, rado pirmuosius rėmėjus, praneša "SPACE.com".

Bendrovė "Mars One" planuoja savo veiklą finansuoti visame pasaulyje transliuodama realybės šou, kuris prasidės renkant misijai tinkamus astronautus ir tęsis pirmaisiais jų gyvenimo Marse metais. Tačiau pirmiausia bendrovei reikėjo susirasti kitų rėmėjų, kad projektas pasiektų etapą, kai bus galima pradėti transliuoti realybės šou.

Prieš 18 mėnesių įkurtos bendrovės vadovas Basas Lansdorpas (Bas Lansdorp) sakė, kad tai - pirmas žingsnis žmonių apsigyvenimo Marse link. Pirmieji "Mars One" rėmėjai yra Nyderlandų interneto tiekėjai "Byte Internet", Nyderlandų teisės įmonė "VBC Notarissen", Nyderlandų konsultacijų bendrovė "MeetIn", nepriklausomas Nyderlandų interneto televizijos kanalas "New-Energy.tv" ir Australijoje įsikūrusi interneto paieškos sistemų optimizavimo įmonė "Dejan SEO"

"Mars One" ketina nuo 2016 iki 2020 metų į Marsą siųsti robotus, kurie ten pastatys gyvenamąją stotį. Pirmieji keturi astronautai į Marsą turėtų atvykti 2023 metais, o kas dvejus metus į Raudonąją planetą bus siunčiama daugiau žmonių. Grąžinti šiuos žmones į žemę neplanuojama.

Prognozuojama, kad projektas iki pirmųjų keturių žmonių išsiuntimo į Marsą kainuos apie 6 milijardus JAV dolerių. Bendrovė tikisi didžiąją dalį pinigų uždirbti iš realybės šou. Transliacijos numatomos nuo 2013 metų, kai prasidės 40 astronautų komandos atranka.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder