Florida. Amžinos vasaros valstija

Florida. Amžinos vasaros valstija

"Vakarų eksprese" jau rašėme, kad norint iš arčiau susipažinti su turistų rojumi, kubiečių svajone, aligatorių ferma ir pensininkų prieglauda vadinama Floridos valstija, neišsiversite be savo, tiksliau - išsinuomoto automobilio. Taigi kas piečiausioje JAV teritorijoje turėtų patraukti jūsų dėmesį?

Tiesą pasakius, Florida yra tokia gausi gražių vietų ir atrakcijų, pagulėti viliojančių paplūdimių ir atsipalaiduoti kviečiančių restoranų, kad viską pamatyti neužtektų nė kelių mėnesių. Tad pasitenkinkime 41-uoju greitkeliu ribojama pietine jos dalimi su Majamiu priešakyje ir savaite laiko.

Pagrindiniai jūsų taikiniai turėtų būti pats Majamis, Key West salynas ir "Everglades" nacionalinis parkas. Kiekvienam jų verta skirti po porą dienų, nors daugiausiai laiko greičiausiai atims Majamis.

Beje, paradoksas, tačiau būtent automobilis gali tapti kliūtimi pamatyti turtuolių bei kino įžymybių pamėgtą garsiausią šio didmiesčio dalį - Majami Byčo rajoną su pietiniu paplūdimiu ir prieškariniais viešbučiais visame pasaulyje žinomu Art Deco kvartalu.

Kodėl? Paprasta - automobiliams stovėti skirtų vietų čia nėra daug ir jos visada užimtos. Aišku, galite sukti ratus palei paplūdimį nusidriekusia Ocean Drive gatve laukdami atsilaisvinusio plotelio, tačiau istorija žino ne vieną vairuotoją, laisvos vietelės neradusio ir per tris valandas. Galite laukti kitos malonės - ratuotus turistus iš pliažo išbaidyti galinčio lietaus, nors vilčių nedaug, nebent Floridoje viešite žiemą.

Tad pasistatę mašiną Downtowne (aišku, mokamoje stovėjimo aikštelėje - kitokių čia nėra) ieškokite visuomeninio transporto arba taksi. Majami Byčas jūsų neturėtų nuvilti. Akis galėsite paganyti ne tik į kitoje Biscayne įlankos pusėje atsiveriančią Downtowno dangoraižių panoramą ar ir į miestą paliekančius kruizinius laivus (Majamis - jų svarbiausias uostas Valstijose) Atlanto vandenyse, bet ir į turtuolių kabrioletus, gražuolių krūtines, gelbėtojų raumenis ar - pagal sugedimo laipsnį - į sijonuotus gėjus.

Ne viskas čia idealu (pvz., paplūdimio smėlyje gulintys švirkštai), tačiau kalbų, kad Art Deco rajono viešbučių restoranai jus tik ir taikosi apiplėšti, bijoti neverta. Štai žiemos sezonu maždaug nuo 17 iki 19 val. jie siūlo "laimės valandas", kuomet alaus bokalą galite išlenkti vos už 3 dolerius, o bet kurį kokteilį - už pusketvirto.

Žemyniniame Majamyje irgi yra ką pamatyti. Būtinai apvažiuokite ratą aplink Downtowno dangoraižius nemokamu traukinuku ("Metromover"), o išlipę stotelėje už Majamio upės traukite į Little Havana rajoną - kubiečių imigrantų namus. Cigarų fabrikėliai, kur už kelis dolerius galėsite įsigyti rankomis sukti baigtą cigarą (aišku, ne iš Kubos tabako - JAV jam taiko embargą), restoranėliai ir parduotuvėlės - daug kur pasiruoškite tam, kad angliškai nesusikalbėsite - Floridoje, o ypač Majamyje, valdo ispanų kalba.

Vertas dėmesio Coral Gables rajonas, galite pasižvalgyti ir po Coconut Grove. Tačiau į tokias vietoves, kaip Little Haiti, Liberty City, Overtown ar Opa-Locka patariama geriau nelįsti net dieną - čia nėra saugu.

Tad geriau traukite į Key West. Nebijokite, kad piečiausias JAV taškas vadinamas šalies gėjų sostine - ne festivalių dienomis čia jie nėra aktyvūs. Guoskitės tuo, kad bene garsiausias šio kurortinio miesto, mediniais namais primenančio Palangą, gyventojas buvo tikras vyras - Ernestas Hemingvėjus.

Jo nuotraukos iki šiol kabo iš išorės į arklidę panašiame, tačiau viduje labai jaukiame ir turistų apsėstame "Sloppy Joe's" bare. Neišlenkti romo stikliuko būtų nuodėmė - būtent čia linksmiau paminėti rašytojo atminimą nei jo buvusiame name, kur dabar veikia 12 dolerių už įėjimą prašantis muziejus.

Nuodėmė būtų neapsilankyti ir šalia esančioje unikalioje aštrumynų parduotuvėlėje "Peppers of Key West". Čia irgi yra baras, tik jame patiekiami ne gėrimai, o aštriausi pasaulyje padažai. Kainos - nuo 4 iki 1 999 dolerių (tiek vertas "Blair's Caldera" su 6 uncijomis kapsaicino - aštriausios medžiagos pasaulyje).

Simboliška būtų prisiliesti ir prie piečiausią JAV tašką (nuo čia iki Kubos - vos 200 km vandeniu) žyminčio stulpo. Nepraleiskite Key Westo kapinių, kurias tas pats E. Hemingvėjus apibūdino taip: "Mieliau valgyčiau beždžionės išmatas nei mirčiau Key Weste."

Grįždami atgal į žemyną 1-uoju greitkeliu galėsite pasigrožėti Knight's Key ir Little Duck Key salas jungiančiu Septynių mylių tiltu ir pabandyti paieškoti aligatorių Big Pine Key saloje, tačiau šiems gyviams geriau paskirti visą dieną "Everglades" nacionaliniame parke.

Jei nepagailėsite 23 dolerių už bilietą, "Everglades" aligatorių fermoje su jais susipažinsite nuodugniai. Maža to - būsite pavėžinti po aplinkinius kanalus vadinamuoju oro laivu. Tačiau galite pasirinkti ne tokį ekstremalų būdą - kelionę į Flamingo vietovę per visą parką vedančiu keliu. Jei kojos jums nenukąs šalia apžvalgos tako besiilsintis roplys, galėsite konstatuoti - bent dalį Floridos jūs pamatėte.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder