Mitai ir faktai apie Kanadą

Mitai ir faktai apie Kanadą

Kai kalbame apie kokią nors šalį, galvoje būtinai iškyla stereotipiniai vaizdai. Kanada daugeliui asocijuojasi su begaliniai ilga žiema ir gatvėmis laisvai vaikštinėjančiais briedžiais. Tačiau tai, kaip įsivaizduojame šią valstybę, gali gerokai skirtis nuo to, kaip yra iš tikrųjų...

Visi kanadiečiai kalba angliškai ir prancūziškai

Nors Kanadoje šios abi kalbos yra oficialios, prancūziškai kalba mažuma. Didžioji dalis kanadiečių kalba angliškai. Abi kalbas mokėti privalo tik valstybinių įstaigų tarnautojai. Likusiesiems šios didžiulės šalies gyventojams antrosios kalbos mokėjimas - asmeninio pasirinkimo reikalas.

Kanadiečiai viską valgo su klevų sirupu

Klevų sirupas yra laikomas sveikesniu cukraus pakaitalu, todėl išties yra naudojamas plačiai, ypač kepiniams. Tačiau kanadiečiams tai yra tiesiog sirupas, gaminamas jų tėvynėje. Blyneliai su juo, aišku, yra mėgstami, tačiau vargu ar rastumėte klevų sirupo tarp būtiniausių prieskonių kaip druska ir pipirai.

Kanadoje nėra įspūdingų istorinių paminklų

Kanadoje tikrai nėra senovinių pastatų kaip Koliziejus ar Milano katedra. Seniausi šalies pastatai - XIX a. vidurio. Tačiau pažiūrėti į ką yra, ko verti vien „Casa Loma“ arba Frontenako pilis.

Kanadoje yra labai šalta

Iš tiesų tai ne visada ir ne visur. Kanados pietuose, arčiau sienos su JAV, klimatas yra toks pat kaip Europos vidurinėje juostoje. Vasara ten gana šilta ir ilga, o 30 laipsnių karštis anaiptol ne retenybė. Iš tiesų šalta būna šalies šiaurėje, kur klimatas yra poliarinis. Vankuveryje, Ramiojo vandenyno pakrantėje, žiemos yra šiltos ir drėgnos, o kovą jau pražysta medžiai.

Visur laksto briedžiai ir lokiai

Laksto, bet ne visur. Laukiniai žvėrys gyvena didžiulėse natūralios gamtos teritorijose. Gamtos mylėtojai čia gali sutikti briedžių, lokių, šernų ir lapių, todėl vaikštinėjant po mišką nerekomenduojama išsukti iš turistinių takų. Bet miestuose, aišku, stambių laukinių žvėrių nepamatysi, čia galima sutikti tik usūrinių šunų, skunsų, burundukų ir voveraičių.

Kanadoje policininkai jodinėja ant žirgų

Taip, Karališkoji raitoji policija (Royal Canadian Mounted Police) išties dėvi raudonos spalvos uniformą, o ir žirgai - ne retenybė. Raitą policininką galima pamatyti mieste, bet dažniausiai patruliuoja paprasta tamsia uniforma apsirengę policininkai. Kaip ir visur, jie važinėja automobiliais.

Kanadoje emigrantai yra nemėgstami

Gal ir negalima tvirtinti, kad kanadiečiai emigrantus labai myli, bet tikrai yra jiems pakantesni negu kur nors kitur. Dauguma Kanados gyventojų patys kažkada buvo emigrantai. Ir dabar šalies vyriausybė atveria duris įvairiausiems žmonėms. Todėl į naujai atvykusius žiūrima labai ramiai ir supratingai: čia visą laiką kas nors atvažiuoja.

Kanadoje visi vieni kitus pažįsta

Kanados gyventojų tankumas yra 3 žmonės/1 kv. km - ir tai yra vienas žemiausių rodiklių pasaulyje. Tačiau tai nereiškia, kad, tarkime, Toronte, gyvena mažiau kaip 2 tūkst. žmonių ir visi vienas kitą pažįsta. Vis dėlto yra nerealu asmeniškai pažinoti visus didžiulėje šalyje gyvenančius 37 mln. gyventojų.

Kanada - didelis kaimas

90 proc. Kanados teritorijos nėra apgyvendinta. Likusiuose 10 proc. įsikūrė miestai ir kaimai, kaip,beje, ir daugelyje pasaulio šalių. Kanadoje yra milijoninių miestų, kurie niekaip neprimena kaimų, tačiau daug ir mažų tylių miestukų, kuriuose gyvenimo tempas yra lėtas.

Kanada yra labai lojali mažumoms

Tai tiesa. Bet kokios mažumos, tiek tautinės, tiek seksualinės, čia jaučiasi komfortiškiau negu bet kur kitur. Policininkas, ant kurio galvos bus ne uniforminė kepurė, o tautinis turbanas - Kanadoje ne retenybė.

Kanadiečiai dievina ledo ritulį

Pasakysime taip: ledo ritulys yra tai, ką kanadiečiai laiko tikrai „savu“. Pavyzdžiui, klevų sirupas: daugiau ir geresnio kaip Kanadoje jo negamina niekas. Kanadiečiai žino, kad tai - jų sritis. Lygiai tas pats ir su ledo rituliu: tikriausiai daugiau nė vienoje šalyje jis nėra laikomas tokiu „savu“. Beje, čia labai populiarus lakrosas ir futbolas.

Kanadoje nevyksta asimiliacija

Ir taip, ir ne. Išties bet kuris emigrantas čia gali sutikti kraštiečių ir su jais bendrauti, taigi būtinybė įsilieti į vietos bendruomenę lyg ir atpuola. Tačiau yra valstybė, kalba ir bendros taisyklės, kurių visi laikosi. Todėl įvairių tautybių žmonės bendrauja, draugauja, tuokiasi. Ir visi galų gale tampa kanadiečiais.

Kanada - 51-oji JAV valstija

Šis teiginys kanadiečius mažų mažiausia suerzina. Kanadiečiai turi savo kultūrą, tradicijas ir istoriją. Todėl jiems labai nepatinka, kai visa tai yra menkinama, teigiant, kad Kanada be Amerikos yra niekas.

Kanadiečiai mėgsta alų

Kanadoje išties geriama daug alaus. Pagal statistiką alus - populiariausias alkoholinis gėrimas šalyje.

Kanados parduotuvėse prekės parduodamos kaip visur

Taip, bet ne visai taip. Kainos etiketėse nurodomos be PVM. Šis mokestis įskaičiuojamas į prekės kainą, kai atsiskaitote kasoje. Įvairiose provincijose mokestis yra skirtingas: Ontarijo - 13 proc., Albertoje - vos 7 proc.

Kanadoje yra nemokama sveikatos apsauga

Medicinos paslaugos Kanadoje yra prieinamos kiekvienam šalies gyventojui, sveikatos draudimą apmoka vyriausybė. Tačiau už kai kurias odontologines ir oftalmologines procedūras tenka mokėti iš savo kišenės.

Kanadiečiai mėgsta greitąjį maistą

Aišku, mėgsta. Bet pasaulyje karaliauja greitojo maisto gigantai, o Kanadoje yra labai populiarus ir gerbiamas vietos greitojo maitinimo įstaigų tinklas „Tim Hortons“, pavadintas jo steigėjo, garsaus ledo ritulininko vardu. Aišku, Kanadoje yra ir kitų tinklų, bet šis yra mėgstamas beveik kaip ledo ritulys ar klevų sirupas.

Kanadoje žmonės yra nuoširdūs ir draugiški

Kanadiečiai yra mandagūs: jie nuolat sako „atsiprašau“, „ačiū“ ir šypsosi. Tikrai, galima pasakyti, kad jie yra draugiški ir patiklūs. Bet tai nereiškia, kad palaikydami gerus santykius su kaimynais vaikščiosite vieni pas kitus į svečius. O štai ant kaimo keliuko prie savo namo palikti dėžę su kiaušiniais ir dėžutę pinigams - labai kanadietiška. Prieinate, įdedate pinigus, pasiimate kiaušinius ir einate toliau.

Kanadiečiams nepatinka būti vadinamiems amerikiečiais

Tai tiesa: kanadietis visada pataisys jus, jei jį pavadinsite amerikiečiu. Konkuravimo dvasia tarp JAV ir Kanados - gyva.

Kanadiečiai nėra ambicingi

Gyvenimo tempas Kanadoje yra toks lėtas, žmonės yra tokie ramūs ir atsipalaidavę, kad daugeliui dažnai net neateina į galvą kabarotis karjeros laiptais ir ko nors siekti. O kam, jei galima tiesiog mėgautis paprastu ir gražiu gyvenimu? Taip, daug kanadiečių renkasi kuklų gyvenimą ir nesistengia kopti į viršūnes.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder