Vietinio ir išvykstamojo turizmo srautai pakito neženkliai

Vietinio ir išvykstamojo turizmo srautai pakito neženkliai

Praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį vietinių kelionių su bent viena nakvyne skaičius išaugo 1,7 procento, tuo tarpu gyventojų kelionių į užsienį sumažėjo 0,9 procento, lyginant su atitinkamu 2013 metų periodu.

Nuo 2014 m. spalio iki gruodžio su bent viena nakvyne ne namuose po Lietuvą keliavo daugiau kaip 532 tūkst. žmonių, tuo tarpu vienadienių keliautojų skaičius išaugo 1,8 proc. ir viršijo 2,8 mln. žmonių. Vienos kelionės metu Lietuvoje keliautojas vidutiniškai išleisdavo 54 eurus - mažiausiai lėšų buvo skiriama vykstant laisvalaikio tikslais (24 eurai) ir lankant gimines (37 eurai), brangiausiai atsieidavo apsipirkimo (130 eurų) ir sveikatinimosi (138 eurai) organizuotos kelionės.

Daugiausia vietinių turistų lankėsi Vilniaus (23 proc.), Kauno (17 proc.), Klaipėdos (16 proc.), Alytaus (15 proc.) ir Utenos (8 proc.) apskrityse. Ne tokios populiarios buvo Šiaulių (7 proc.), Panevėžio ir Marijampolės (po 4 proc.), Telšių ir Tauragės (po 3 proc.) apskritys.

Tuo tarpu į užsienį 2014 m. ketvirtąjį ketvirtį buvo išvykę beveik 306 tūkst. Lietuvos gyventojų. 75 proc. visų kelionių į užsienį buvo asmeninio pobūdžio, likusį ketvirtadalį sudarė verslo kelionės. Per tris paskutiniuosius 2014 m. mėnesius keliautojai iš Lietuvos užsienio valstybėse išleido 173 mln. eurų - maždaug po 481 eurą kiekvienam keliavusiam.

Populiariausia kelionės kryptis paskutinį praėjusių metų ketvirtį buvo Baltarusija - čia apsilankė beveik 14 proc. keliavusių. Po Baltarusijos eilėje rikiuojasi Jungtinė Karalystė (13,5 proc.), Latvija (11,5 proc.) ir Rusija (5,4 proc.).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder