Žemaičiai motociklais išvyko į Afriką

Žemaičiai motociklais išvyko į Afriką

Du žemaičiai iš Mažeikių - Tadas Širvinskas ir Žydrūnas Ruškys-Guolis - pirmadienį iš Klaipėdos leidosi į neįprastą kelionę - jie septynias savaites motociklais ketina keliauti iki Afrikos ir po ją.

Du užkietėję baikeriai iš Mažeikių atriedėję į Klaipėdą skubėjo į tarptautinę jūrų perkėlą. Tiesa, žodį "skubėjo" vertėtų pabrėžti, mat supainioję valandas, manė, jog keltas išvyksta 18 valandą, o vėliau paaiškėjo, jog net trimis valandomis anksčiau. Tadas ir Guolis buvo paskutinieji užsiregistravę į keltą, tačiau vėliau galėjo ramiai atsipūsti - nors ir patyrė nemažai streso, visgi suspėjo ir sėkmingai pajudėjo Kylio link.

Mažeikiškiai išplaukė į Kylį, mat nesiryžo motociklais keliauti per Lenkiją - atbaidė ne tik prastos oro sąlygos, bet ir bloga kelių būklė šioje šalyje.

Tadas pasakojo, jog jį ir kelio partnerį, Žemaitijos motociklininkų klubo "Samogitian MC" prezidentą Guolį, sieja tiesiog bendras pomėgis. Vyrukai nuolat po kelis mėnesius dirba įprastus darbus, o vėliau visas jėgas ir laiką skiria motociklams bei kelionėms jais. "Toks jau gyvenimo būdas. Vieni motociklininkai padirba užsienyje, kiti namuose pasikrapšto, ir vėl leidžiasi į kelią", - juokėsi T. Širvinskas.

Kelionės jau seniai įaugusios į motociklininkų kraują. Guolis 2009 metais pasirinko sudėtingą kelionę į Mongoliją. Abu vyrukai pernai keliavo per Balkanus iki Graikijos.

Po šios kelionės motociklininkai kaipmat ėmė ruošti naujai. Šiemet planavo apvažiuoti Viduržemio jūrą, tačiau nepavyko suderinti biurokratinių reikalų su kai kuriomis šalimis - lengvai įsileisti nepanoro Alžyras ir Libija. Susitvarkyti visus reikalingus dokumentus būtų buvę labai sudėtinga, todėl buvo nuspręsta keliauti į Afriką. Pasak Tado, pasiruošimas neapsunko, nes planai narplioti ilgai, todėl buvo laiko viską gerai apgalvoti.

Tadas ir Guolis planuoja keliauti apie 7 savaites, taigi į Lietuvą turėtų grįžti vasario pabaigoje. Važiuodami aplankys pakeliui esančias Europos valstybes, Afrikoje ketina apsilankyti Maroke ir, jei leis laiko bei kitos galimybės, Mauritanijoje. Važiuoti toliau reikėtų pernelyg daug laiko ir kitų sąnaudų. Iš viso keliauninkai planuoja nuvažiuoti apie 12 tūkstančių kilometrų, o jei pavyks, gal ir dar daugiau.

"Juk su tokiomis kuro kainomis toli nenuvažiuosi", - juokėsi Tadas.

Vyrukai į kelią išsiruošė be jokių rėmėjų pagalbos. Viską darys savo jėgomis. "Juk matėte, kaip mes atrodėme kelio pradžioje, - šypsojosi Tadas. - Taip ir keliaujame. Mums nereikia jokių viešbučių. Užtenka palapinės, miegmaišio ir dujinės viryklės. Galbūt kažkur pakeliui kartais apsistosime pas draugus, pavyzdžiui, Ispanijoje."

Pasak motociklininko, planuojama, jog tokiu atvejų didžiausias išlaidas sudarys pinigai kurui. Tai turėtų sudaryti apie 80 procentų visos kelionei skirtos sumos.

Paklaustas, kaip artimieji ir draugai reaguoja į pasiryžimą tokioms kelionėms, Tadas šypsojosi. Jo teigimu, visada yra pačių įvairiausių nuomonių: "Ne visi žmonės supranta. Juk tai šiek tiek kitokia kelionė, nei turistams autobusu. Kas yra ragavęs panašių dalykų - supranta. Kas ne - nelabai ir įsivaizduoja, kaip viskas atrodo, todėl jiems suvokti sunku".

Sidebar placeholder