7 finansinės klaidos, galinčios sužlugdyti santuoką
7 finansinės klaidos, galinčios sužlugdyti santuoką

Nesiteikimas aptarinėti biudžeto, egoizmas ir kai kurie kiti finansinės elgsenos būdai gali priversti porą pamiršti darnius santykius ir santarvę.

1. Išlaidavimas ir skolos

Nesugebėjimas disponuoti pinigais verčia žmones imti kreditus. Jeigu skolų prisikaupia daug, tai jos gali paversti gyvenimą tikru košmaru. Itin skausminga situacija būna, kai skolų prisidaro vienas sutuoktinis, o padengti jas tenka kitam.

Ką daryti?

Planuokite išlaidas kartu su partneriu. Neimkite paskolų, jeigu jos neskirtos pirmos būtinybės pirkiniui.

2. Pajamų ir išlaidų slėpimas

Toks elgesys net turi savo pavadinimą – finansinė neištikimybė („Financial Infidelity“). Priežastys gali būti įvairios. Pavyzdžiui, šykštumas, noras visiškai kontroliuoti savo pinigus, gėda dėl neprotingo elgesio su pinigais ar baimė, kad partneris netaupiai išleis pinigus.

Finansinė neištikimybė byloja apie tai, kad partneriai nepasitiki vienas kitu ir turi paslapčių.

Ką daryti?

Išlikite sąžiningi su savo antrąja puse. Jeigu jūs ja nepasitikite ir slepiate dalį pajamų, tai tikriausiai partneris nėra tas žmogus, kuris jums reikalingas. Jeigu gėdijatės savo išlaidų ir nemokate elgtis su pinigais, tai būtų logiška pasidalyti šia problema ir kartu ieškoti išeities.

3. Atsisakymas vesti šeimos biudžetą

Finansų apskaitos nebuvimas netiesiogiai veikia poros santykius. Kai partneriai aiškiai žino, kur dingsta jų pinigai ir kartu atideda dalį pajamų stambiam pirkiniui, pavyzdžiui, būstui ar automobiliui, tada jie jaučiasi ramiau ir saugiau, mažiau kyla konfliktų.

Ką daryti?

Pabandykite užsirašinėti išlaidas ir pajamas. Įsitaisykite tam specialų sąsiuvinį . Nustatykite finansinius tikslus artimiausiems metams. Paskaičiuokite, kiek turėtumėte sutaupyti, kad pasiektumėte tikslą.

4. Perdėta autonomija

Išlaidų ir pajamų apskaita – žinoma, geras dalykas. Tačiau reikalavimai atsisakyti elementaraus komforto ir atsiskaitinėti už kiekvieną centą, anksčiau ar vėliau supykdys žmogų ir jis nebenorės likti tokiuose santykiuose, kur jam bus priekaištaujama, kad nupirko ne patį pigiausią ir prasčiausią tualetinį popierių.

Ką daryti?

Aptarkite su partneriu, kokių dalykų kiekvienas iš jūsų pasirengęs atsisakyti dėl ekonomijos, o kokių – ne. Jeigu jus labai erzina svetimos išlaidos, pagalvokite apie atskirą biudžetą.

5. Tylėjimas

Jųdviejų supratimas apie finansus skiriasi. Vienas gyvena plačiai ir kartoja, kad pinigų į kapą nenusineš. Kitas kruopščiai taupo. Vienas mano, kad finansai šeimoje turi būti bendri, kitas nori atskiro biudžeto.

Mūsų visuomenėje beveik nepriimta atvirai svarstyti pinigų temos. Daug kam atrodo, kad kalbėtis su partneriu apie pinigus bus tolygu pasirodyti materialistu. Deja skirtingas supratimas apie pinigus būna dažna barnių ir skyrybų priežastis.

Ką daryti?

Finansinius klausimus būtina aptarti, geriausia tai padaryti santykių pradžioje. Reikia nuspręsti, kaip bus tvarkomas biudžetas, kaip bus skaičiuojamos išlaidos ir pajamos, kam leidžiami pinigai, kokių tikslų siekiama. Jei paaiškės, kad požiūriai skiriasi, teks ieškoti kompromisų ir nustatyti taisykles.

 

Pinigai © Pixabay.com

6. Egoizmas

Poros biudžetas bendras, tačiau vienas partnerių mano, kad gali savo nuožiūra disponuoti tais pinigais, pavyzdžiui, nusipirkti sau naują brangų išmanųjį telefoną, nors senasis dar puikiai veikia, arba kasdien važinėti taksi, kai partneris taupo ir važinėja tik visuomeniniu transportu. Niekam nepatiks, kad antroji pusė galvoja tik apie save.

Ką daryti?

Jeigu kartu įnešate pinigus į bendrą šeimos biudžetą, tai ir išlaidos turi būti daugmaž simetriškos. Tai yra elementarus teisingumas ir rūpinimasis mylimu žmogumi. Jeigu norite vieni leisti savo pinigus, pereikite prie atskiro biudžeto, kai žmonės atideda sumas bendroms išlaidoms (butui, remontui, buitinei technikai), o kitomis lėšomis disponuoja savarankiškai.

7. Finansinė prievarta

Tai situacija, kai vienas žmogus manipuliuoja kitu pasinaudodamas pinigais. Dažniausiai finansinės prievartos auka tampa tas, kuris dėl kokių nors priežasčių neturi savo pajamų, pavyzdžiui, dėl ligos, dekretinių atostogų ar amžiaus.

Finansinės prievartos variantų būna įvairių. Pavyzdžiui, manipuliatorius paprasčiausiai neduoda pinigų partneriui svarbioms išlaidoms, sukuria jam tokias sąlygas, kad jis turėtų taupyti kiekvieną centą ir atsiskaitinėti už jį. Arba grasina atimti materialines gėrybes ar išlaikymą, jeigu partneris atsisakys jam paklusti. Pasitaiko, kad finansinis prievartautojas atima pinigus iš savo aukos ir išleidžia juos savo reikmėms.

Ką daryti?

Suvokite, kad santykiai – tai ne dominavimas ir kontrolė, o meilė, partnerystė ir abipusė pagarba, rašo portalas „Lifehacker“. Net jeigu jūs uždirbate daugiau ar vienas išlaikote šeimą, tai ne priežastis žeminti artimą žmogų, priekaištauti jam ir manipuliuoti juo . Jeigu esate linkęs į ekonominę prievartą, kreipkitės į psichoterapeutą. Jei tapote auka, pagalvokite, kaip užsitikrinti sau finansinę nepriklausomybę ir nutraukti skausmingus santykius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder