7 investicijos į save, kurios pakeis jūsų gyvenimą

7 investicijos į save, kurios pakeis jūsų gyvenimą

Tikriausiai ne kartą girdėjote tų pačių patarimų, kaip rūpintis savimi: gerai išsimiegoti, sveikai maitintis, mankštintis ir dažniau sakyti „Ne“, kai jums ko nors nereikia. Jie efektyvūs, tačiau tą sąrašą reikėtų papildyti dar keliomis veiksmingomis rekomendacijomis.

1. Skirkite dėmesio savo kojoms ir plaučiams.

Kuo vyresni tampame, tuo daugiau kūnui reikia priežiūros ir rūpesčio. Ypač tai liečia plaučius, kurie pripildo mūsų kraują deguonies, ir kojas, kuriomis mes judame. Priežiūra šiuo atveju yra aiški ir paprasta – atsisakymas nuo rūkymo, teisingas kvėpavimas ir reguliarūs fiziniai pratimai.

2. Bendraukite su tais, kurie su jumis nesutinka.

Tai nereiškia, kad būtina dalytis savo mintimis ir savo darbų rezultatais su „priešgynomis“ ir leistis su jais į ginčus. Jūsų užduotis – išplėsti savo horizontą, įsiklausyti į jų nuomonę, kuri skiriasi nuo jūsiškės. Mus supa žmonės, kurių „optika‘ yra kitokia nei mūsų, ir geriausias būdas išmokti priimti kitus ir ugdyti savyje toleranciją – tai klausytis kitų.

3. Domėkitės ir tokiais dalykais, kurie nesusiję su jūsų pagrindine interesų sfera.

Puikiai atlikti savo darbą ir būti pasikausčiusiam savo sferoje – geras dalykas. Bet ne mažiau svarbu turėti įvairių interesų, taip pat sugebėti taikyti savo darbe metodus ir idėjas iš kitų sričių. Plėskite savo akiratį, ir jūs visada būsite įdomus pašnekovas kitiems.

4. Padarykite tai, kas jūsų paprastai netraukia.

Mėgstate fantastiką? Perskaitykite istorinį romaną. Mėgstate kryžiažodžius? Išspręskite „Sudoku“. Laikote save visai nekūrybingu žmogumi? Užsirašykite į meno kursus. Mintis, kad visi įdomiausi dalykai prasideda už jūsų komforto zonos, – banali, bet teisinga.

5. Dažniau žiūrėkite į save veidrodyje.

Tačiau tuo momentu nekritikuokite savęs, neieškokite trūkumų, negalvokite apie patobulinimus ir nesvarstykite, ar jūsų išvaizda atspindi tai, kas jūs esate ir ką norite pasakyti pasauliui. Paklauskite savęs, ką galiu padaryti, kad atrodyčiau natūralus ir tikras.

6. Ilsėkitės be nerimo ir kaltės jausmo.

Dauguma jaučia poreikį nuolat būti aktyvūs, kažką veikti, kažko siekti. Mums psichologiškai sunku sulėtėti ir ilsėtis, tada mes iškart pradedame jausti kaltę, kad tuščiai švaistome brangų laiką. Toks požiūris ne tik yra neteisingas, bet ir pavojingas. Kūnui ir psichikai būtinai reikalingas visavertis poilsis ir perkrova.

7. Dažniau juokitės, labiau mylėkite.

Vertinkite kiekvieno momento grožį, ieškokite malonumų paprastuose dalykuose. Puoselėkite draugystę, santykius su tais, kurie jus supa. Mokykitės matyti kituose privalumus. Dalykitės. Pasistenkite palikti pasaulį po savęs šiek tiek geresnį, negu jis buvo iki jūsų.

Sidebar placeholder