Jeigu mažylis darželyje verkia

Jeigu mažylis darželyje verkia

Bet kurio amžiaus vaikui reikėtų paaiškinti, kodėl jis turi eiti į darželį. Galite pasakyti: "Vaikų darželis - tai tokia vieta, kurioje tavimi pasirūpins, kol tėtis ir mama bus darbe. Tu čia galėsi žaisti su kitais vaikais. Vakare tavęs ateisime paimti".

Leiskite vaikui suprasti, jog nepykstate dėl jo spyriojimosi ir ašarų, ir nesirengiate jo bausti.

Pirmomis dienomis pabūkite kartu

Pirmąją dieną darželyje pabūkite kartu su vaiku valandą ar dvi. Pasikalbėkite su auklėtoja, kad mažylis pamatytų, jog šis žmogus jums patinka ir jūs juo pasitikite. Jeigu vaikas jautrus, galimas daiktas, teks pabūti kartu ir antrą trečią dieną (ne ilgiau kaip po valandėlę), kol jis susitaikys su naująja savo padėtimi.

Nupieškite darželio planą

Vaikai labai jaudinasi, kai nesiorientuoja naujoje vietoje. Todėl nupieškite darželio planą ryškiomis spalvomis ir parodykite, kur yra tualetas, kur valgomasis ir visa kita. Pakabinkite planą ant sienos vaiko kambaryje.

Papasakokite, kaip puikiai jis leis laiką

Papasakokite vaikui, ką jis veiks darželyje - bet tik pačiomis šviesiausiomis spalvomis. Kalbėkite apie tai, kokių jis įsigys puikių draugų, kiek bus žaidimų, užsiėmimų ir t.t. Išskirkite kokią nors veiklą, kokios jis neturi namuose. Pavyzdžiui, gal vaikų darželyje yra akvariumas ar gyvūnų kambarys, gal didžiulė mašina, kokios namie jis neturi...

Atsisveikinkite linksmai

Neištęskite išsiskyrimo ilgais apsikabinimais, bučiniais ir saldžiais pažadais. Nereikia kartoti vaikui, kad jam nėra ko bijoti, kad jam čia nieko bloga neatsitiks. Jeigu vaikas pastebės tėvų nerimą, jis nuspręs, kad šis nerimas turi rimtą priežastį.

Apkabinkite vaiką, pabučiuokite, pasakykite, kada ateisite jo pasiimti, ir išeikite pro duris. Prieš išeidami būtinai nusišypsokite - net ir tuo atveju, jeigu mažylis verkia.

Neišeikite vogčiomis

Kartais atrodo, kad geriau išeiti tyliai, kol vaiką nušnekino auklėtoja... Nedarykite šito. Mamos ar tėčio dingimas - pats baisiausias košmaras, koks tik gali ištikti mažą vaiką. Prieš išeidami visada apie tai pasakykite.

Palikite bučinuką

Pasidažykite lūpas ir pabučiuokite vaikučiui rankytę ar riešą - palikite jam mielą priminimą apie savo egzistavimą.

Duokite savo nuotrauką

Mažytė tėvelių fotografija, paslėpta kišenėlėje, taip pat gali paguosti mažylį.

Paprašykite auklėtojos pagalbos

Paprašykite auklėtoją, kad ji pasitiktų jus, kai ateinate rytą. Tai palengvins atsisveikinimo momentą.

Leiskite vaikui suprasti: darželis - ne visiems laikams

Papasakokite savo mažyliui, ką veiksite vakare, kai jį pasiimsite iš darželio.

Palikite naminį žaisliuką

Darželis vaikui neatrodys toks svetimas, jeigu kartu su juo jame bus mylimas meškiukas.

Pasidomėkite, kaip jis praleido dieną

Būna, kad ir po keleto savaičių vaikui sunku išleisti mamą pro duris. Mažylis verkia ir šaukia. Tačiau galimas dalykas, kad kai tik jūs dingstate jam iš akiračio, jis pamiršta liūdesį ir visą likusią dieną linksmai žaidžia. Paklauskite auklėtoją, kaip jūsų vaikas elgiasi visą dieną. Jeigu mažylis greitai nusiramina po jūsų išėjimo, galite daugiau nebesijaudinti.

Pagal užsienio spaudą

Sidebar placeholder